MediaMarkt’tan TEGV’e eğitim TIR’ı

Yaşanılan deprem felaketinin ardından, bölgeye uzun vadede katkıda bulunabilecek, sürdürülebilir çalışmalara odaklandığını duyuran MediaMarkt, öğrencilerin eğitim hayatına devam edebilmeleri için donanımlı 4 adet eğitim TIR’ını, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na (TEGV) bağışladığını duyurdu.

Haber albümü için resme tıklayın

Yaşanılan deprem felaketi sonrasında bölgeye uzun vadede katkıda bulunabilecek sürdürülebilir çalışmalara odaklandığını açıklayan MediaMarkt, öğrencilerin eğitim hayatına devam edebilmeleri amacıyla donanımlı 4 adet eğitim TIR’ını Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na (TEGV) bağışladığını duyurdu.

Öğrencilerin eğitim hayatına devam edebilmelerine destek olmayı amaçlayan MediaMarkt, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na 4 adet eğitim TIR’ı bağışladı. MediaMarkt Türkiye İcra Kurulu ve TEGV Üst yönetiminin katılımıyla açılışı yapılan ve 4 yıl devam edecek olan bu proje kapsamında, ikinci ve sekizinci sınıf aralığındaki yaklaşık 24 bin çocuğa ulaşması hedefleniyor.

“İkinci ve sekizinci sınıf aralığındaki yaklaşık 24 bin çocuğun umudu olmayı hedefliyoruz”

MediaMarkt Türkiye CEO’su Faruk Kocabaş, hayata geçirilen proje ile ilgili olarak “Yaşadığımız deprem felaketinde MediaMarkt olarak bölgede oluşan ihtiyaçların karşılanmasında aktif olarak rol aldık. İhtiyaç listesinde yer alan ısıtıcı, powerbank ve şarj aleti olmak üzere yaklaşık 14 bin ürünü afet bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. Yardım amacıyla oluşturduğumuz 2 milyon Euro’luk bağış fonu kapsamında çocukların eğitim hayatına devam edebilmelerine destek olmak amacıyla şimdi de Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile ‘Eğitimle Daha İyiye’ projesini hayata geçiriyoruz. 4 yıl devam edecek bu proje kapsamında, ikinci ve sekizinci sınıf aralığındaki yaklaşık 24 bin çocuğun umudu olmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

“Onları yalnızca bireysel başarılara değil, toplumsal başarılara da taşıyacak”

MediaMarkt Türkiye Operasyondan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi (COO) Hulusi Acar ise “MediaMarkt olarak, toplumun bu zor dönemde eğitimle nasıl ayakta kalabileceğini, çocuklarımızın nasıl daha sağlam adımlarla ilerleyebileceğini düşünerek Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ile ‘Eğitimle Daha İyiye’ projemizi hayata geçirdik. Projemizin sadece bireysel değil, toplumsal dönüşüme de öncülük etmesini hedefliyoruz. Çocuklarımızın bu eğitim birimlerinde kazandığı bilgi, beceri ve değerler, onları yalnızca bireysel başarılara değil, toplumsal başarılara da taşıyacak” açıklamalarında bulundu.

“MediaMarkt Türkiye’ye çok değerli destekleri için tüm çocuklarımız adına teşekkürlerimizi sunuyoruz”

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Genel Müdürü Sait Tosyalı da “Kurulduğumuz 1995’ten bu yana 3 milyondan fazla çocuğumuza nitelikli eğitim desteği sunduk. Adapazarı, Bingöl, Van, Erzincan ve İzmir depremlerinde olduğu gibi, 6 Şubat felaketinden sonra da 17 araçlık ‘Ateşböceklerimiz’ eğitim TIR’larımızla bölgedeki çocuklarımızın yanında olduk. Yakın zamanda faaliyete geçen Diyarbakır ve mimari proje çalışmaları süren ‘Gaziantep Öğrenim Birimleri’mizin yanı sıra, konteyner kentlerdeki 15 yeni birimimiz ve yeni Ateşböceğimizle olmaya devam ediyoruz. Bu çalışmalarımıza çok güçlü bir destek de 4 yeni Ateşböceğimizin yapım ve işletme sponsorluğu ile MediaMarkt Türkiye’den geldi. Ateşböceklerimizin kondukları noktalarda çocuklarımızın geleceklerini aydınlatmalarını diliyor, MediaMarkt Türkiye’ye çok değerli destekleri için tüm çocuklarımız adına teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Eğitim TIR’ları

Bilişim ve Tasarım Mucitleri TIR’ında, çocukların bilgisayar ve iletişim teknolojilerini hayatın her alanında kullanabileceği ‘Algo Dijital’, ‘Scratch’ gibi kodlama platformları ile algoritmik düşünme ve kodlama becerisi, robotik setlerle tasarım ve kodlama becerilerini kazanması, yorumlama ve zihinsel becerilerine destek olmak amaçlanıyor. Aynı zamanda yaşanabilir bir çevre, bilim ve teknoloji ile üreten bir toplum yaratmak hedefiyle, 3D yazıcılardan robotik kitlere kadar tam donanımlı bir atölyede sürdürülebilir kalkınma amaçlarının tartışıldığı, fiziksel ve dijital kodlamanın öğrenildiği ve teknolojinin tasarlayarak, üreterek, paylaşarak ve eğlenerek üretildiği bir program planlanıyor.

Düş Gezgini TIR’ında, çocukların, sanatsal bilgi ve becerilerinin artırılmasına ve sanata yönelik olumlu tutum kazanmalarına katkıda bulunacak, temel sanat kavramları ile ilgili farkındalıklarını geliştirecek, sanat yoluyla yaratıcılık, sorumluluk, iletişim, takım çalışması gibi yaşam becerilerinin güçlendirilmesine destek olacak bir eğitim programı planlanıyor.

23 Eki 2023 - 17:08 İstanbul- Eğitim

Muhabir  Dha Ajansı


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sonsöz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sonsöz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Sonsöz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Sonsöz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.