Ana Sayfa Etiketler Türkiye

Etiket: Türkiye

İşitme cihazı kırılan minik Süleyman, yardım bekliyor

0
Diyarbakır'da, işitme cihazı kırılan Süleyman Yılmaz (4), 2 aydır sessizliğe mahkum oldu. Süleyman'ın yürüme engelli annesi Ceylan Yılmaz (32), işitme cihazının tamiri için firma tarafından kendilerine gönderilen ve yaklaşık 10 bin lira fiyat teklifini gösterip, ödeyecek durumda olmadıklarını ve hayırseverlerden yardım beklediğini söyledi.

Bilim Kurulu üyesi İlhan: ‘Hıçkırık, yeni koronavirüs belirtisi’ dememiz çok zor

0
Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, "Amerika'da hıçkırık şikayetiyle hastaneye giden hastanın koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyduk. Hıçkırık genelde nörolojik tutulumla da olabilir. 'Hıçkırık, yeni koronavirüs belirtisi' dememiz çok zor. Daha önce olmayan, yeni çıkan bir belirtiniz varsa koronavirüs riski olabileceği düşünülmelidir" dedi.

Helikopterle sahiller denetlendi

0
Kocaeli'nin Karadeniz kıyısındaki turistik ilçesi Kandıra'ya giden yollar ve sahiller, Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince helikopterle havadan denetlendi.

AÜ’nün yeni rektörü, Prof. Dr. Özlenen Özkan

0
Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörlüğü'ne, Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Estetik Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Özlenen Özkan atandı.