Zorlu Holding, yeni imaj kampanyası başlattı

335

Zorlu Holding, “Düşün/Düşle” ismiyle yeni bir imaj kampanyası başlattı.

Zorlu Holding açıklamasına göre, temelleri 1953 yılında Denizli’nin Babadağ ilçesinde Hacı Mehmet Zorlu’nun evinde kurduğu dokuma tezgahı ile atılan Zorlu Holding, 5 ana faaliyet alanında, 60’ın üzerinde şirket ve 27 bine yakın çalışan ile Türkiye’nin en büyük sanayi grupları arasında yer alıyor. 150’den fazla ülkeye ihracat yapan Zorlu Holding’in “Hayallerine Hayat Ver” marka sloganı çerçevesinde oluşturduğu “Düşün/Düşle” adındaki yeni imaj kampanyasının lansmanı, kurumsal imaj filmi ile başladı.

Bugün itibariyle televizyon ekranlarda yayına giren reklam filminde, “biz başardık, siz de başarabilirsiniz” denilerek, tüm Türkiye’nin daha fazla düşlemesi ve daha çok hayallerinin peşinden gitmesi gerektiği anlatılıyor. Zorlu markasının 63 yıllık hayat hikayesini temel alan bakış açısının yansıtıldığı kampanyada, günlük hayatlarında hayallerinin peşinde koşmaktan vazgeçmiş insanlara ilham verilmesi hedefleniyor.

Publicis Yorum reklam ajansının hazırladığı, yapımını Autonomy’nin üstlendiği reklam filmini, İtalyan yönetmen Riccardo Paoletti çekti. 2 gün süren çekimlerde mekan olarak Haydarpaşa Dikimhanesi ve Zorlu Performans Sanatları Merkezi kullanıldı.

-“Zorlu Grubu, Türkiye’yi dünyada temsil ediyor”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Zorlu Holding Kurumsal İletişim Genel Müdürü Aslı Alemdaroğlu, şunları kaydetti:

“Zorlu Grubu, çok büyük çapta yerli üretim yaparak ve ileri teknolojiyi kullanarak geliştirdiği yenilikçi ürün ve hizmetleriyle Türkiye’yi dünyada temsil ediyor. Tüm bunları, düşlerinin peşinden koşarak gerçekleştirdi. 60 yılı aşan bu hikayenin özünde kurucularımızın kendilerine inanmış olması ve hayallerinin peşinden gitmiş olması yatıyor. Zorlu Holding olarak insanın düşlerinin sınırı olamayacağı fikrinden yola çıkarak bugün de Türkiye için büyük ve güçlü hayaller kuruyor ve bunu hayata geçirmek için her güne yeni ve yenilikçi bir fikirle uyanıyoruz.
Küçük bir tezgahta sadece aile üyelerinin çalışarak başlattığı çarşaf dokuma işinden, bugün elektronik, bilgi teknolojileri, enerji, gayrimenkul, madencilik ve metalürjiye kadar uzanan bir şirketler grubu ortaya çıktıysa bunda elbette hayal gücünün, kendine inanmanın ve adanmışlığın payı çok büyük. Şimdi sıra bu fark yaratan bakış açımızı tüm Türkiye’ye anlatmakta ve günlük hayatlarında düşlerinin peşinde koşmaktan vazgeçmiş insanlara ilham verebilmekte. Biz istiyoruz ki Zorlu Grubu’nun hikayesi Türkiye’nin hikayesi olsun.”