Ana Sayfa Güncel Haberler Zaman Gazetesi 'ne Kayyum atandı!

Zaman Gazetesi ‘ne Kayyum atandı!

-

Zaman Gazetesi ‘ne Kayyum atandı!İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi üzerine, Zaman Gazetesi’nin de içinde bulunduğu Feza Gazetecilik A.Ş.’ye 3 kayyum atandı.

Zaman Gazetesi ‘ne Kayyum atanması kararı İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği tarafından verildi. Kararda, “Feza Gazetecilik A.Ş. uhdesinde bulunan Zaman Gazetesi’nin FETÖ/PDY terör örgütünün faaliyetleri” gerekçe gösterildi.

Haber: Ümit TÜRK-İbrahim AKTÜRK – Taner YENER- İdris TİFTİKCİ / İSTANBUL

Zaman Gazetesi ‘nin FETÖ/PDY terör örgütünün faaliyetlerine destek olacak şekilde kullanıldığı yönünde kuvvetli deliller bulunduğu” 6. Sulh Ceza Hakimliği tarafından ifade edilerek, “Delillerin toplanabilmesi ve maddi gerçeğin ortaya çıkarılabilmesi için adı geçen şirkete kayyum atanması yönünde hakimliğimizce vicdani kanı oluşmuştur” denildi.

“ŞİKE VE TAHŞİYE OPERASYONLARINA ZAMAN GAZETESİ BİNASINDA KARAR VERİLDİ”

Kararda, İstanbul Cumhuriyet Başsavcı vekili Fuzili Aydoğdu’nun talep yazısına da yer verildi. Savcılığın talep yazısında, Zaman Gazetesi’nin aslı yöneticisinin FETÖ’nün kurucu ve yöneticisi Fethullah Gülen olduğu, gazetenin yayın ilkelerini örgüt lideri Fethulah Gülen’in belirlediği örgüt üyelerinin ise Zaman Gazetesi adına yardım amacıyla para topladığı ifade edildi.

Yine savcılık yazısında Şike ve Tahşiye operasyonlarının Zaman Gazetesi binasında örgüt yöneticileri tarafından karar verilerek uygulamaya konulduğu belirtilerek “Bu eylemler birlikte değerlendirildiğinde, Feza Gazetcilik A.Ş.’nin söz konusu örgüt ile fikir ve eylem birliği içinde olduklarını göstermektedir” ifadesine yer verildi.

“PKK YÖNETİCİLERİNİN YURTDIŞINDA GÖRÜŞMELER YAPTIKLARI…”

Fethullah Gulen terör örgütüne destek olduğu gerekçesi ile Zaman Gazetesi ‘ne Kayyum atandı!

FETÖ’nün, terör örgütü PKK ile işbirliği yaptığı ileri sürülen yazıda, “FETÖ üst düzey yöneticileri ile PKK yöneticilerinin yurt dışında görüşmeler yaptıkları, PKK’nın amacının Türkiye Cumhuriyeti topraklarını bölmek olduğu, FETÖ’nün de bu örgütle birlikte Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeyi planladıkları, bu amaçla da 17-25 Aralık Selam-Tevhid kumpaslarını gerçekleştirdikleri Feza Gazetecilik A.Ş.’nin de bu örgüte ait olduğu Zaman Gazetesi’nin de bu amaca hizmet ettiği” vurgulandı.

“AMACINI GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN GAZETE, TELEVİZYON, RADYO VB ARGÜMANLARI KULLANDIĞI…”

6. Sulh Ceza Hakimliği kararında “Söz konusu örgüt yapılanmasının örgüt amacına ulaşmak için her türlü aracı kullandığı, en başta amacını gerçekleştirmek için gazete, televizyon, radyo vb. argümanları kullandığı, örgüt kapsamında işledikleri suçlar ve legal görünümlü operasyonlara zemin hazırlamak amacıyla basın yayın organlarında sürekli olarak yayınlar yaptıkları bu bağlamda da bizzat basın yayın organlarına sahip oldukları görülmektedir” denildi. Dosya kapsamındaki tanık ifadelerinde Zaman Gazetesi’nin bizzat Fethullah Gülen tarafından yönetildiği, gazetede yazılacak yazıların öncesinden Fethullah Gülen’e gönderildiği ifadelerinin anlatıldığı kararda, yazıların Gülen’in kontrolünden geçtikten sonra gazetede yayınlandığı ve kendisinin onay vermediği hiçbir haber ve yazının yayınlanmadığı ifade edildi.

“KAYYUM ATANMASI YÖNÜNDE HAKİMLİĞİMİZCE VİCDANİ KANI OLUŞMUŞTUR”

6. Sulh Ceza Hakimliği tarafından verilen kararda, “Feza Gazetecilik A.Ş., uhdesinde bulunan Zaman Gazetesi’nin FETÖ/PDY terör örgütünün faaliyetleri kapsamında ve örgüt faaliyetlerine destek olacak şekilde kullanıldığı yönünde kuvvetli deliller bulunduğu” ifade edilerek “delillerin toplanabilmesi ve maddi gerçeğin ortaya çıkarılabilmesi için adı geçen şirkete kayyum atanması yönünde hakimliğimizce vicdani kanı oluşmuştur” denildi.

3 KAYYUM ATANDI, 10 BİN TL ÜCRET ALACAKLAR

Kararda, CMK 133/1 maddesi gereğince İstanbul Başsavcılığı’nın talebi üzerine Feza Gazetecilik A.Ş.’ye atanan kayyımların Sezai Şengönül, Avukat Tahsin Kaplan ve Avukat Metin İlhan olduğu belirtildi. Kararda ayrıca, kayyum olarak atanan kişilerin yönetim organının tüm yetkilerine sahip olmalarına ve yönetim organının yetkilerinin tümü ile bu kayyımlara devredildiğine ve yeni yönetimin bu kayyumlarca oluşturulmasına karar verdi. 6. Sulh Ceza Hakimliği, her bir şirket kayyumluğu için 10 bin TL ücret verilmesine karar verdi.

ZAMAN GAZETESİ ÖNÜNDE KALABALIĞIN BEKLEYİŞİ SÜRÜYOR

Zaman Gazetesi’nin de içinde bulunduğu Feza Gazetecilik A.Ş.’ye kayyum atanmasının ardından, gazetenin Yenibosna’daki binasının önünde toplanan kalabalığın bekleyişi sürüyor.

Akşam saatlerine doğru gazete binasının önündeki kalabalık daha da arttı. Bu arada, polis ekipleri de gazete çevresinde güvenlik önlemi aldı.

Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Abdülhamit Bilici, bir ara, gazete binasının çevresinde bekleyen grupları selamlamak için dışarıya çıktı. Bu sırada, çevredekiler ‘Özgür basın susturulamaz’ diye slogan attı.
DHA

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Haberler Kaçmaz!

Yeni açıklanan rakamlara göre, Game of Thrones’un birinci bölümü ilk 24 saat içinde yasa dışı yollarla 55 milyon kez izlendi.

Game of Thrones hayranları büyük bir siber riskle karşı karşıya

Yeni açıklanan rakamlara göre, Game of Thrones’un birinci bölümü ilk 24 saat içinde yasa dışı yollarla 55 milyon kez izlendi.

SONSÖZ ÖZEL HABER VE RÖPÖRTAJLAR

ASMMMO Başkanı Ali Şahin’den önemli uyarı ekonomiye odaklanmalıyız

Ekonomik koşulların tüm topluma zarar verdiğini belirten Ankara Serbest Muhasebeci ve Malı Müşavirler Odası (ASMMMO) Başkanı Ali Şahin, "Gerekli önlemler alınmazsa uzun vadede ülke olarak büyük bir sıkıntı yaşayacağız"
Öz Taşıma İş Genel Başkanı Mustafa Toruntay gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.

Öz Taşıma İş Sendikasından Mansur Yavaş’a Tam Destek

Öz Taşıma İş Genel Başkanı Mustafa Toruntay gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.
Açılış konuşmasında söz alan TBD Başkanı Aktepe yerli ve milli destekli dönüşümün şart olduğunu ifade etti.

Yerli ve Milli Destekli Dijital Dönüşüm Şart

Açılış konuşmasında söz alan TBD Başkanı Aktepe yerli ve milli destekli dönüşümün şart olduğunu ifade etti.