ZAFER PARTİSİ KEÇİÖREN İLÇE BAŞKANI METİN AKMAN: SURİYE SORUNUNA İLAÇ OLACAK TEK PARTİ ZAFER PARTİSİ

0
93
- Reklam -

Zafer Partisi Keçiören İlçe Başkanı Metin Akman, Zafer Partisi’nin Keçiören halkı tarafından büyük bir teveccüh ile karşılandığını söyleyerek Keçiören’in sorunları ve yapılması gerekenler hakkında gazetemize konuştu.

ERKAN YOZGAT/FETİ ÖZYÖN- Zafer Partisi Keçiören İlçe Başkanı Metin Akman, Keçiören halkının partiye olan bakış açısını, Keçiören’in sorunları ve yapılması gerekenler hakkında gazetemize konuk oldu. Türkiye’de Suriye sorununa siyaset kanadında en çok değer veren bu soruna çözüm arayan partinin Zafer Partisi olduğunu ifade eden Akman; “Sessiz istila dediğimiz ama aslında sessiz olmayan bağıra bağıra gelen bir istila var. Bundan dolayı bu soruna da el atan başka hiçbir parti yok. Hükümet buna kucak açtığı gibi diğer tarafta muhalefetin de maalesef bu yönde hiçbir girişimi yok. Genel Başkanımızın söylemlerinin, çıkışlarından sonra halktan da gelen tepkilerle birlikte 2-3 seneye kadar göndereceğiz gibi söylemler ortaya çıkmaya başladı. Ama bunların hiçbirisi inandırıcı söylemler değil. Şu anda bu yaraya gerçekten ilaç olacak sadece bir parti var. O da Zafer Partisi.” dedi.
‘SURİYE SORUNUNA İLAÇ OLACAK TEK PARTİ ZAFER PARTİSİ’


Çocukluk dönemlerinden bu yana siyasetin içerisinde yer aldığını, ilk olarak Milliyetçi Hareket Partisi, daha sonra İyi Parti ve son olarak Ümit Özdağ’ın izinden giderek Zafer Partisi’ne geçtiğini kaydeden Akman, Zafer Partisi’ne geçme sebebinin öncelikli olarak Suriye sorununa çözüm bulmak olduğunu şöyle açıkladı; “Çünkü Zafer Partisi şu anda bir siyasi partiden daha ziyade Kuvayı Milliye ruhu ile çalışan bir kurul. Sessiz istila dediğimiz ama aslında sessiz olmayan bağıra bağıra gelen bir istila var. Bundan dolayı bu soruna da el atan başka hiçbir parti yok. Hükümet buna kucak açtığı gibi diğer tarafta muhalefetin de maalesef bu yönde hiçbir girişimi yok. Genel Başkanımızın söylemlerinin, çıkışlarından sonra halktan da gelen tepkilerle birlikte 2-3 seneye kadar göndereceğiz gibi söylemler ortaya çıkmaya başladı. Ama bunların hiçbirisi inandırıcı söylemler değil. Şu anda bu yaraya gerçekten ilaç olacak sadece bir parti var. O da Zafer Partisi.”
Halk tarafından Zafer Partisi ve Genel Başkan Ümit Özdağ’a yönelik çok fazla teveccüh olduğunu belirten Akman, sözlerine şöyle devam etti; “Bunu sokak çalışmalarımızda çok büyük bir şekilde görüyoruz. Halktan özellikle TBMM’ye vermek için imza topluyoruz. Topladığımız imzalarda kaç tane imza istiyorsunuz, kimi getirelim diye gerçekten bizi önemsiyorlar.”
Üye çalışmalarına da değinen Akman, vatandaşın bu konudaki çekincelerine dikkat ederek şunları belirtti; “Üye olmak konusunda halk da bir korku yaratılmış. Esnafları geziyoruz, esnaflar bütün desteğimiz size fakat size üye olursak tezgahımızı kapatırlar, bir sıkıntı çıkarırlar gibi halkta bir korku var. oy oranlarımızda da çok güzel gelişmeler var. Halkın talebi çok. Ama oydan ziyade biz sandıktan çıkacak olana bakıyoruz. Bu da yapılan araştırmalarımızda bizi yanıltmıyor. Gerçekten çok güzel bir şekilde ilerlediğimize inanıyorum.
‘DOĞRUYA DOĞRU, YANLIŞA YANLIŞ DEMEKLE MÜKELLEFİZ’

- Reklam -


Hem Keçiören İlçe Başkanı olarak hem de Keçiörenli olarak AK Parti yönetimindeki Keçiören Belediyesi ve Belediye Başkanı Turgut Altınok’un çalışmalarını değerlendiren Akman, şunları söyledi; “Keçiören Belediye Başkanı Sayın Turgut Altınok bize yabancı birisi değil. Tam tersine Keçiören’e başkan olduğu ilk dönemde birlikte çalıştığımız bir insan. Kendisi çok iyi bildiğimiz, sevdiğimiz, saydığımız, her zaman da destek olduğumuz bir insan. Ama hem şahsiyet olarak hem de parti olarak doğruya doğru, yanlışa yanlış demekle mükellefiz. Hiçbir zaman da Genel Başkanımızdan tutun da en alt kademeye kadar yanlış olan bir şeyi savunmadık, savunmayız da. Belediye Başkanımızın yaptığı güzel hizmetler tabi ki var. Yapılan hizmetleri inkar etmek yanlış olur. Biz öyle bir şey asla yapmayız.”
Keçiören’nin en büyük sorunlarından birinin de kentsel dönüşüm projeleri ve altyapı sorunu olduğunu söyleyen Akman, şunlara dikkat çekti; “Sigortacıyım. Mesleğim itibariyle konut sigortalarıyla alakalı gelen müşterilerim ve sokak çalışmalarımızda hakla görüştüğümüz konularda kentsel yapılaşmada çok büyük sıkıntıların olduğu görülüyor. Özellikle altyapı oluşmadan kentsel dönüşüm projesinden bahsetmek mümkün değil. Bir kentsel dönüşüm projesi deniliyor ama kentsel dönüşüm projesinden ziyade 4 katlı bir binayı yıkıp yerine 20 katlı yap projesi gibi bir şey oldu maalesef. Altyapı çalışmaları yapılmadan 20’şer katlı binalar dikilmeye başladı. Halk bundan çok rahatsız. Dutluk’ta ofisim var. Her sabah ofise gittiğim zaman bütün camlar açmak zorunda kalıyorum. Çünkü ciddi bir lağım kokusu var. İnsanlardan da bu yönde şikayetler geliyor. Maalesef. 20 katlı bir bina yapıldı. Binaya tam elektrik verilemedi. Elektrik verildiği zaman mahallenin bütün elektriği kesiliyordu. Şimdi altyapı iyi yapılmadan yapılaşmayı çoğaltırsanız bunun altından kalkınmaz ve halka çok büyük bir çile, ızdırap olur.”
‘ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ KENTSEL DÖNÜŞÜM SORUNUNU ÇÖZMEK’
Zafer Partisi olarak Keçiören ile ilgili öncelikle altyapı ve kentsel dönüşüm projeleri sorununu çözeceklerini belirten Akman, şunları söyledi; “Buranın en çok kanayan yarası kentsel dönüşüm. Parti içerisinde de bu konuyla alakalı ilçe yönetimi içerisinde bir mimar arkadaşımız var. Kendim de Afet Risk Yönetimi Yüksek Lisans öğrencisiyim. Konunun içerisinde olduğumuz için hakimiz. Kentsel dönüşüm alanında çok güzel projeler üreteceğiz. Özellikle Pazar yerlerinde sokak pazarlarında çok büyük sıkıntılar var. Artık çağımızda sokak pazarlarından ziyade kapalı Pazar yerlerinin olması daha iyi. Belediye ile alakalı çok fazla projelerimiz var. Bu konuda bilgi birikimi olan çok tecrübeli arkadaşlarımız da var. Bunların plan projelerinin muhabbetlerini de yapıyoruz. Zaman gelince genel seçimleri atlattıktan sonra çalışmalarımız ortaya çıkacak.”
Olası bir erken seçimde parti olarak Keçiören’de birinci parti olarak çıkmayı hedeflediklerini belirten Akman; “Elimizden ne geliyorsa terimizin son damlasına kadar ben ve ilçedeki arkadaşlarım, ildeki başkanlarımız çalışmaya devam edeceğiz. Zafer Partisini birinci sıraya çıkarmak için gereken ne ise onu yapıyoruz. Şu anda saha çalışmalarımız aktif bir şekilde ilerliyor. Halkımız da bir şeylerin farkında. Sokağa çıktığımız zaman tepki almak yerine çok büyük övgüler alıyoruz. Görüntü bunu başarabileceğimizi gösteriyor. Takdir Allah’tan ve milletimizden.” şeklinde konuştu.

- Reklam -