Yokuş: Şehit kanından oy devşirmeye çalışmak alçaklık

0
152

Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, terör operasyonlarına ilişkin, “Operasyonlar erken seçim hesapları ile yapılıyorsa, şehit kanları üzerinden oy devşirilmeye çalışılıyorsa, Türk Milleti olarak bunu affetmeyiz. – Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, terör operasyonlarına ilişkin, “Operasyonlar erken seçim hesapları ile yapılıyorsa, şehit kanları üzerinden oy devşirilmeye çalışılıyorsa, Türk Milleti olarak bunu affetmeyiz. Kandan, hele hele şehit kanından oy devşirmeye çalışmak alçaklıktır. Bu sebeple, Hükümet derhal kurulmalı, akan şehit kanları durmalıdır” açıklamasında bulundu.
Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, gelen şehit haberlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Bugünkü iktidarın yanlış iç ve dış politikalarından dolayı ülkenin kaosa sürüklendiğini, terör örgütlerinin harman yerine döndüğünü söyleyen Yokuş, “PKK, DHKP-C terör örgütüne bir yenisi daha eklendi, IŞİD… PKK ve IŞİD katilleri yüzünden etrafımız ateş çemberine döndü. Göçmenler ülkesi olduk. Uyuşturucu ve insan kaçakçılığı hız kesmeden devam ediyor” dedi.
-“TERÖR YÜZÜNDEN 30 YILDA 500 MİLYAR DOLAR KAYBETTİK”-
Teröre 30 yılda 35 bin can verildiğini ve en az 500 milyar dolar ekonomik kayba uğrandığını belirten Yokuş, “Ülkemizde yaşanan işsizliğin, fakirliğin en büyük nedeni terördür. Eğer bugün yapılan operasyonlar gerçekten PKK terörünü bitirmek için yapılıyorsa, biz Türkiye Kamu-Sen olarak buradayız” ifadelerini kullandı.
Türk Büro-Sen olarak terörle mücadele etmekten vazgeçmeyeceklerinin altını çizen Yokuş, “Bu operasyonlar erken seçim hesapları ile yapılıyorsa, şehit kanları üzerinden oy devşirilmeye çalışılıyorsa, Türk Milleti olarak bunu affetmeyiz. Kandan, hele hele şehit kanından oy devşirmeye çalışmak alçaklıktır. Bu sebeple, Hükümet derhal kurulmalı, akan şehit kanları durmalıdır” dedi.
Yokuş, terörün doğu illerinde kontrolü ele aldığını, terör örgütü gelirinin giderek arttığını şu sözlerle ifade etti: “2009 yılında bölücü terör örgütü ile müzakereye oturan hükümet, bölücü terörün yeniden dirilmesine ve güç kazanmasına zemin hazırladı. Habur ve OSLO rezaletlerine, Dolmabahçe ihaneti eklendi. Burada bölücü teröre verilen tavizlerle, bölücüler azgınlaştırıldı. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgemizde bölücü terör 20 ilimizi kontrolü altına aldı. Vatandaşlarımızdan vergi alıp, kendi mahkemelerini kurar hale geldi. Polis karakoluna, asker kışlasına çekildi. Bölücü eşkıyalar şehirlerarası yolları kapatıp, hendekler kazdılar. Başta uyuşturucu ticareti olmak üzere, insan ve kadın ticareti yaptılar. Ülkemize kaçak yolla giren mazot, çay, şeker ve birçok emtianın merkezinde PKK var. PKK terör örgütü topladığı haraçlarla birlikte yıllık 100 milyar dolara yakın bir gelire ulaşmıştır. Avrupa’nın eroin organizasyonlarını PKK gerçekleştirmektedir.”

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz