İvedik OSB 1354. Cadde’de yine bir trafik kazası meydana geldi. Üç aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında ölen ya da yaralanan olmazken, araçlarda maddi hasar meydana geldi.

Gün geçmiyor ki İvedik Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan bir trafik kazası haberine daha yer vermeyelim. Gün aşırı trafik kazalarına sahne olan bölgede kazaların önüne geçilemiyor.

Bu kez de üç aracın karıştığı kazada ölen ya da yaralanan olmazken, araçlarda maddi hasar meydana geldi. Daha öncede çeşitli kazalara sahne olan 1354. Cadde’de yeni bir kazaya tanık olurken kazaların ardı arkası kesilmiyor. Yokuş yukarı olmasına rağmen hızlı olmaları nedeniyle duramayan araçların birbirine girmiş olması İvedik OSB’de araçların kontrolsüz kullanılmasının sadece bir örneği.

Kazalar bitecek gibi görünmüyor

OSB içinde araçların yüksek süratle ve kontrolsüz bir biçimde kullanılmaya devam edilmesi durumunda kazalar bitecek gibi de gözükmüyor. Onlarca kaza haberi yapmamıza rağmen bölge içindeki kontrolsüz araç kullanımı denetlemeye alınmıyor. Olan yine tek suçu oradan geçmek olan vatandaşın canına ya da malına oluyor. Kontrolsüz araç kullanımı sadece ana caddelerde de değil sanayinin içindeki dar sokaklarda da devam ediyor. Yaya güvenliğini hiçe sayarak süratli ve kontrolsüz araç kullananlar insanların canlarını ve mallarını tehlikeye atıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz