• Haberler
Ana Sayfa Eğitim Haberleri Yetenekli çocuklar bu projeyle keşfedilecek

Yetenekli çocuklar bu projeyle keşfedilecek

-

Türkiye’nin farklı illerinde yaşayan bilim,sanat,spor gibi alanlarda özel yetenekleri olup maddi imkansızlıklar nedeniyle kendini geliştiremeyen çocukların elinden tutarak, onların hayallerini gerçekleştirmeyi hedefleyen ‘keşfedilmemiş çocuklar’ sosyal sorumluluk projesi gerçekleştiriliyor.

Türkiye’nin geleceği olan her yaştan özel yetenekli ve üstün zekalı çocukların yeteneklerinin keşfedilmesi ve hak ettikleri yerlere gelmelerini hedefleyen proje 2017 yılının son aylarında hayata geçti. ‘Sizin çocuklarınız bizim keşfedilmemiş çocuklarımızdır’ sloganıyla yola çıktıklarını söyleyen kesfedilmemiscocuklar.com Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Savdert, “Bizler yetenek platformu kurduk, içinde bilim, teknoloji, spora yönelik videoların olduğu bu site sadece çocuklarımızın videolarını gönderdiği platform değil, kurumlar ile çocuklar arasında köprü görevi görüyor. Yetenekli çocukların hak ettikleri yere gelmelerinde aracı oluyoruz” dedi.

“ÇOCUKLARIN BÜTÜN MASRAFLARINI KARŞILIYORUZ”

Topluma ve çocuklara faydalı olmayı amaçladıklarını aktaran Savdert, “Örneğin Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde bir çocuk mahallesinde top oynuyor. Futbolcu olmak istiyor, ailesi bize top oynarken çekilmiş videosunu gönderiyor. Çocuğun belki de en büyük hayali dört büyüklerin alt yapısında oynamak. Biz o çocuğu memleketinden alıyoruz, bütün masraflarını karşılıyoruz. İstanbul’da misafir edip istediği kulüple iletişime geçip çocuğun içindeki spor aşkının yarıda kalmaması için yardımcı oluyoruz. Futbol ve engelli takımlarına sponsor olup tekerlekli sandalye yardımında da bulunuyoruz” diye konuştu.

“YETENEKLİ ÇOCUKLARDA YAŞ SINIRI ARAMIYORUZ”

Yardımların sadece spor alanında değil bilim, teknoloji, sanat gibi bütün alanlarda geçerli olduğuna dikkat çeken Savdert, “Yetenekli çocuklarda yaş sınırı aramıyoruz. Engelli çocuklarda zaten kesinlikte yaş kriteri yok. Eski milli judocuyum biz spora giderken kamplara, spor kulüplerine harçlığımızdan verip giderdik. Ülkemizin en büyük şansı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve yönetici kadrosunun sporun içinden geliyor olmasıdır. Bu durum çocuklarımızı spora daha çok teşvik ediyor. Ülkemize, vatanımıza,milletimize hayırlı çocuklar yetişmesine vesile olacağız” ifadelerini kullandı.

KEŞFEDİLMEMİŞ ÇOCUKLAR SİNEMA FİLMİNİN ÇEKİMLERİ BAŞLIYOR

- Reklam -

Keşfedilmemiş Çocuklar isimli bir sinema filmi ve Futbol Kasabası adıyla televizyon programı yapmaya hazırlandıklarını söyleyen Savdert, “Şu anda sinema filmi projemiz var, senaryo bitti. Temmuz ayında çekimlerine başlayacağız, 2019 yılı şubat ayında vizyona girecek. Filmde uyuşturucu ile mücadele anlatılıyor. Filmimizin adı da ‘keşfedilmemiş çocuklar’ olacak. Bugüne kadar hiç çekilmemiş bir film çekeceğiz. Filmin içinde Çocuk Esirgeme Kurumu çocukları anlatılacak. Çocukların uyuşturucudan uzak durmaları için mesajların olduğu filmde aksiyon sahnelerine de yer verdik. Ayrıca Futbol Kasabası diye de bir projemiz var. 2019 yılında sinema filmimizle beraber televizyon programı yapmayı hedefliyoruz” dedi.

Aileler eğer çocuklarının özel yetenekli ve üstün zekalı olduğunu düşünüyorsa www. kesfedilmemiscocuklar.com adresiyle 2 dakikalık videolarını çekerek paylaşabilir.

Bu kapsamda çeşitli etkinlikleri de hayata geçiren proje yetkilileri, Beylikdüzü Belediyesi ile birlikte Baba-Çocuk kampı düzenlendi. Beylikdüzü Cumhuriyet ve Doğa Merkezi’nde babalarıyla iki gün geçiren çocuklar  kurulan atölyelerde, kampçılık, Survivor parkuru, meteoroloji ve yön bulma, düğüm ve bağlar, origami ve el sanatları alanında eğitim aldı.

KAMPTA 50 AİLE VAR

2 gün süren kampta 50 aile olduğunu belirten Savdert, “Çocuklar şehrin gürültüsü, trafiği ve stresinden kurtulup babalarıyla birlikte güzel vakit geçirdiler” diye konuştu.

Kampa katılan baba ve çocuklar doğayla iç içe, şehrin gürültüsü ve stresinden uzaklaştıkları için oldukça mutlu olduklarını söyledi. Çocuklar ise atölyelerde ve etkinliklerle dolu dolu 2 gün geçirdi.

Baba ve çocuk kampına katkılarından dolayı Beylikdüzü Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Fidan Gül, kesfedilmemiscocuklar. com Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Savdert’e teşekkür plaketi verdi.

- Reklam -

Güncel Haberler

3 yıl akciğerine yapışan kemikle yaşadı

Mardin'in Mazıdağı ilçesinde yaşayan Ayşe Ekinci'nin (59) soluk borusuna, çorba içerken kaçan kemik, akciğerine saplandı.

Kapadokya’da mağarada çamur banyosu

Türkiye'nin önemli turizm bölgesi Kapadokya'da çamur banyosu yapılan kayadan oyma mağaralara, yerli ve yabancı turistler yoğun ilgi gösterdi.

Emlak, otomotiv, beyaz eşya hepsi de alarm veriyor

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Haziran ayına ilişkin inşaat maliyet endeksini açıkladı.

Tango iki kişiliktir

Geçtiğimiz Temmuz 2019’da Rusya dışişleri bakanı Lavrov, Moskova’da bir gazeteye verdiği röportajda, ABD’ye açık bir mesaj verdi.

1915 Çanakkale Köprüsü’nün ayakları yükseliyor

1915 Çanakkale Köprüsü'nün ayakları yükseliyor

Okan Buruk: Fenerbahçe maçı kötü başlangıcı silmek için önemli bir hedef

Süper Lig’in 2’nci haftasında Fenerbahçe ile oynayacağı maçın hazırlıklarını sürdüren Medipol Başakşehir’de teknik direktör Okan Buruk, antrenman öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Bu Haberler Kaçmaz

Basın kartı gönüllerde “sarı” Olmaya devam ediyor

Başbakanlık'a bağlı olan ve Sarı Basın Kartı’nın verildiği Basın Enformasyon Genel Müdürlüğü kapatıldı, görev ve yetkileri Cumhurbaşkanlığı İletişim Bakanlığı'na devredildi.

Hükümet ve Memurlar Zam Konusunda Anlaşamadı

Ankara'da memurlar, toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması nedeniyle önce iş bıraktı daha sonra Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı önünde cüzdan atma eylemi yaptı.

Bunları da beğenebilirsinBenzer Haberler
Tavsiye Ederiz