Yenimahalle’den kar seferberliği

1
192

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün günler öncesinden duyurduğu etkili kar yağışı, Başkent Ankara’ya ulaştı. Gece geç saatlerde başlayan ve gün boyunca etkili olan kar yağışından vatandaşların olumsuz etkilenmemesi için Yenimahalle Belediyesi Karla Mücadele Ekipleri, tüm önlemlerini aldı.

Kar yağışının etkili ve yoğun olduğu bölgelerde kar nöbeti tutan ekiplerin gayreti ile Yenimahalle kara teslim olmadı. Yenimahalle Belediyesi Fen İleri Müdürlüğü’ne bağlı Karla Mücadele Ekipleri, ilçe ve köy yollarının ulaşıma kapanmaması için bütün imkanlarını seferber etti. Rüzgarın da etkisiyle fırtınaya dönüşen kar yağışından Yenimahalleli vatandaşların minimum ölçüde etkilenmesi için 7/24 mesai yapan 150 kişilik karla mücadele ekibi, 3 vardiya halinde karla mücadele ediyor.
Köy yolları kapanmadı
15 büyük, 4 küçük kar kürüme aracı, 6 tuzlama aracı ve iş makineleriyle 50’nin üzerinde araçla ilçe genelinde mesai yapan ekipler, Yakacık, Kırandağı, Şentepe bölgeleri ve köy yolları başta olmak üzere ilçenin farklı noktalarında konuşlanarak, karın yolları kapatmaması için uğraş veriyor. Bir yandan yolları ve yaya kaldırımlarını kardan temizleyen ekipler, bir yandan da tuzlama çalışmaları ile buzlanmanın önüne geçiyor.
Kar yağışı etkisini azaltana kadar Karla Mücadele Ekipleri’nin kar nöbeti, 7/24 devam edecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz