• Haberler
Ana Sayfa Yerel Haberler Yenimahalle’de tüp bebek semineri

Yenimahalle’de tüp bebek semineri

-

Yenimahalle Belediyesi ve Özel Ankara Tüp Bebek Merkezi işbirliğinde, Şentepe Tepekule YENİMEK Kurs Merkezi’nde “İnfertilite (Kısırlık) ve tüp bebek” konulu bilgilendirme semineri düzenlendi.

Her hafta farklı konularda konunun uzmanlarıyla Yenimahallelileri bir araya getiren Yenimahalle Belediyesi, bu kez de tüp bebek konusunda halkı aydınlattı.

Yenimahalle’de tüp bebek semineri
Yenimahalle’de tüp bebek semineri

Kursiyerlerin yoğun ilgi gösterdiği seminerde, Kadın Doğum Uzmanı Operatör Dr. Cem Akarsu, infertilite (kısırlık), çocuk sahibi olamama nedenleri, tedavi seçenekleri, tüp bebek ve mikroenjeksiyon konularında detaylı bilgiler verdi.

İslamiyet’e göre tüp bebek

- Reklam -

Tüp bebek uygulamasının başarısı kanıtlanmış en ileri kısırlık tedavisi uygulamalarını içerdiğini anlatan Akarsu “Akıllarda dini açıdan soru işaretleri olabiliyor.

Ancak kısırlık sorunu olan evli eşlere uygulanan ve birçok çifte yardımcı olan bu tedavi şekli İslam dini tarafından da kabul görmektedir” dedi.

Ülkemizde Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış yüzden fazla merkezde bu işlemler yapılmaya devam ediyor diyen Akarsu “Sağlıklı bir çocuk elde etmeye giden en kısa ve en ekonomik yol, bu konuda uzmanlaşmış ekiplerle birlikte saptanabilir.

Gebelikte, anne sağlığı ve yaşının önemi dikkate alındığında, bebek planlama yaşı ileri yıllara bırakılmamalıdır” şeklinde konuştu.

- Reklam -

Güncel Haberler

Danıştay’ın Son Kararı İle Naylon Fatura Yaygınlaşır Endişesi!

Vergi inceleme elemanları tarafından mükelleflerin defter ve belgelerin incelenmek için istemeleri halinde mükellefler vergi ödevleri gereği ibraz etmek zorundadırlar.

Türk tipi başkanlık sistemi

Özellikle yandaş basın, Tayyip Erdoğan için BAŞKAN sıfatını kullanmaya devam ediyor. Ben şahsen CUMHURBAŞKANI sıfatının daha uygun olduğunu düşünüyorum.

Bilgi çağı nedir?

Dünya gezegeninde yaşayan canlılar arasında hiç şüphe yoktur ki insan en gelişmiş türdür ve gezegendeki canlı türleri arasında piramidin en üst basamağında yer almaktadır.

Kefere Sarraf ve Eski Kudüs Kadısındaki Alacağı

1808 yılının Eylül ayı. İstanbul sarrâflarından (banker) bir gayrımüslim, eski Kudüs kadısı Paşmakçızâde Nâkid Efendi’ye verdiği 4.280 kuruş alacağını bir türlü tahsil edemiyordu.

Dünyaca ünlü modele dudak uçuklatan hediye

Dünyaca ünlü rapçi Travis Scott, geçtiğimiz gün 22'nci yaşını kutlayan sevgilisi Kylie Jenner'a dudak şeklinde bir kolye hediye etti.

Türkiye’nin son 119 yıllık istatistikleriyle deprem gerçeği

Türkiye'de son 119 yılda meydana gelen ve resmi kayıtlara göre 86 bin 456 kişinin hayatını kaybettiği depremler, yıkıcı etkiyi gözler önüne seriyor.

Bu Haberler Kaçmaz

Bunları da beğenebilirsinBenzer Haberler
Tavsiye Ederiz