Yenimahalle’de Kültür Gezileri başladı

135

Yenimahalle Belediyesi’nin düzenlediği, Yenimahalle Kent Konseyi’nin organize ettiği Çanakkale, Kapadokya, Amasra, Abant ve Konya kültür gezileri yeniden başladı.

Yenimahalle’de 2010 yılından beri yapılmakta olan kültür gezileri 2015 yılından itibaren Yenimahalle Kent Konseyine devredildi.

Bu yıl da çalışmaların aksamadan yürütülmesi için Kent Konseyi bir çalışma grubu oluşturarak işe başladı.

Çalışma grubu, mahalle muhtarlarının öneri ve işbirliği ile gezilere katılacak vatandaşları belirlerken, önceliği seyahat olanağı kısıtlı vatandaşlarımıza veriyor. Kültür gezilerine Ağustos ayı sonuna kadar yaklaşık 1700 kişinin katılması hedefleniyor.

Kültürel gezilerin insanlar arasında hoşgörü ve diyaloğu arttıracağını hatırlatan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Yenimahallelilerin farklı coğrafi bölgelerdeki farklı yaşam şekillerine tanık olmaları, kültür alışverişinde bulunmaları, birlik ve beraberliklerini pekiştirerek hemşerilik ve komşuluk ilişkilerini güçlendirmelerini amaçlıyoruz” dedi.

Dört dörtlük gezi programı

Yenimahallelilerin talepleri üzerine Yenimahalle Belediyesi tarafından düzenlenen gezilerde; seyahat boyunca vatandaşların her türlü ihtiyaç ve gereksinimleri karşılanmak üzere bir gece konaklamalı Çanakkale ve günübirlik Kapadokya, Abant, Amasra ve Konya gezi programları yapılıyor.

Rehber eşliğinde yapılan seyahatlerde, vatandaşlar ikamet ettikleri bölgeye yakın merkezi noktalardan otobüsle alınırken, gezi dönüşünde de aynı noktalara bırakılıyor.