Yenimahalle serasına bahar geldi

0
399

Yenimahalle Belediyesi, Yakacık Mesire Alanı içerisine kurduğu serada mevsimine uygun onlarca türde, binlerce çiçek yetiştiriyor. Kış boyunca ilçeyi 70 bin süs lahanası ve 120 bin menekşe ile donatmayı hedefleyen Yenimahalle Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Mart ayının sonuna kadar kış çiçeklerini toprakla buluşturmaya devam ederken, bir yandan da yaz için kolları sıvadı. Yaz mevsiminde ilçede renk cümbüşü oluşturacak çiçekler, şimdiden seradaki yerini aldı.
Yenimahalle, her mevsim çiçek açıyor
Yenimahalle Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, parkların yaz-kış estetik görünümü için çalışmaya devam ediyor. Şimdilerde parklarda kış çiçekleri boy gösterirken, serada ise bin bir emekle yetiştirilen, yaz çiçekleri, bahar havası estiriyor. Mayıs ayında toprakla buluşacak aslanağzı, petunya, Çin karanfili, kadife gibi 10 ayrı türden çiçek, yazın gelmesiyle birlikte parkları rengarenk bir görüntüye kavuşturacak.
Yaz mevsimi boyunca serada özenle yetiştirilen 300 bin yaz çiçeği, Ekim ayına kadar Yenimahalle’yi süsleyecek. Ekimden sonra ise parklar, kış çiçekleriyle renklenecek.
Bu yıl toplam 500 bin çiçek ekimi yapacak ekipler, 2015’te de dur durak demeden daha yeşil, daha güzel bir Yenimahalle için vatandaşa hizmet edecek.
Seranın kapasitesi 40 bin artıyor
Öte yandan Yenimahalle Belediyesi, Yakacık’ta bulunan serayı büyütüyor. Kapasiteyi 40 bin arttıracak olan yeni sera, ilçedeki renk cümbüşüne katkı yapacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz