• Haberler
Ana Sayfa Yerel Haberler Yenimahalle Belediyesi’nden OSTİM’e iki dev tesis

Yenimahalle Belediyesi’nden OSTİM’e iki dev tesis

-


Yenimahalle Belediyesi OSTİM Mahallesi’nde Kemal Baytaş Kreş ve Gündüz Bakımevi ile sağlık ocağının açılışı gerçekleştirildi.

Yenimahalle Belediyesi tarafından OSTİM ve Serhat Mahallelerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere açılan kreş ve sağlık ocağı coşkulu bir törenle açılarak hizmete girdi. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve eşi Azize Yaşar’ın ev sahipliğinde düzenlenen açılışa, kreşe adı verilen hayırsever Kemal Baytaş, CHP Ankara Milletvekili Servet Ünsal, OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, OSİAD Başkanı Ahmet Kurt, OSTİM Mahallesi Muhtarı Adnan Sevgen, Serhat Mahallesi Muhtarı Bahadır Koç, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve mahalle sakinleri katıldı.

“Sözümüzü tuttuk”

Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar, “Her gün uyandığımda “Yenimahalle için ne yapabilirim” diye düşündüm. Bana güvenen kimseyi mahcup etmemek için var gücümle çalıştım. Bugün yollarda tek başıma başım dik yürüyebiliyorsam verdiğim sözleri tuttuğum içindir” diye konuştu.

“Türkiye’nin en güçlü belediyesiyiz”

- Reklam -

Yenimahalle’nin parmakla gösterilen bir belediye haline geldiğini ifade eden Yaşar, “Yenimahalle’de göreve geldiğimiz günden bugüne 10 yılda Yenimahalle’yi değiştirmek için çok çalıştık. Tüm personelimle beraber bugün Türkiye’de parmakla gösterilen bir belediye olduk. Yaptığımız tüm yatırımları belediyemizin kendi öz kaynaklarıyla yaptık. Belediye içerisine siyaset sokmadık. Kimseyi ayırmadan herkese eşit hizmet götürdük” dedi.

“Okul öncesi eğitim olmazsa olmazımızdır”

Yaşar, “Türkiye’nin bütün sorunlarının çözülmesinde en önemli olgulardan birisi olduğunu düşündüğüm okul öncesi eğitim için bir okulumuzu daha açmanın gururunu yaşıyorum. Bu tesisin yapılmasında katkısı olan Kemal Baytaş’a teşekkürlerimi sunuyorum. Belediye olarak bugün bu bölgede iki tane önemli tesisin açılışını yapacağız. Birisinde çocuklarımız yüksek standartlarda eğitim görecekler, diğer tesisimiz olan sağlık ocağımızda bölgemiz vatandaşları hijyenik koşullarda sağlık hizmeti alacaklar” dedi.  

Bugün hayatımın en mutlu, en huzurlu günü

Kemal Baytaş ise “Yıllarca devlet hizmeti yaptım. Çalıştığım dönemlerde dişimden tırnağımdan arttırarak para biriktirdim. 2018 yılında yaptığım birikimlerimle bir hayır yapmak istedim. Fethi Yaşar Başkanımla tanıştığımda bana bu projeden bahsetti. Projeyi duyduğumda yaşadığım heyecan kelimelerle anlatılmaz. Bugün projenin açılış kurdelesini kesmek bizlere nasip oldu. İçerde çocukları görünce ne kadar doğru bir karar verdiğimi gördüm. Bugün hayatımın en mutlu, en huzurlu günü” diye konuştu.

- Reklam -

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

Güncel Haberler

Danıştay’ın Son Kararı İle Naylon Fatura Yaygınlaşır Endişesi!

Vergi inceleme elemanları tarafından mükelleflerin defter ve belgelerin incelenmek için istemeleri halinde mükellefler vergi ödevleri gereği ibraz etmek zorundadırlar.

Türk tipi başkanlık sistemi

Özellikle yandaş basın, Tayyip Erdoğan için BAŞKAN sıfatını kullanmaya devam ediyor. Ben şahsen CUMHURBAŞKANI sıfatının daha uygun olduğunu düşünüyorum.

Bilgi çağı nedir?

Dünya gezegeninde yaşayan canlılar arasında hiç şüphe yoktur ki insan en gelişmiş türdür ve gezegendeki canlı türleri arasında piramidin en üst basamağında yer almaktadır.

Kefere Sarraf ve Eski Kudüs Kadısındaki Alacağı

1808 yılının Eylül ayı. İstanbul sarrâflarından (banker) bir gayrımüslim, eski Kudüs kadısı Paşmakçızâde Nâkid Efendi’ye verdiği 4.280 kuruş alacağını bir türlü tahsil edemiyordu.

Dünyaca ünlü modele dudak uçuklatan hediye

Dünyaca ünlü rapçi Travis Scott, geçtiğimiz gün 22'nci yaşını kutlayan sevgilisi Kylie Jenner'a dudak şeklinde bir kolye hediye etti.

Türkiye’nin son 119 yıllık istatistikleriyle deprem gerçeği

Türkiye'de son 119 yılda meydana gelen ve resmi kayıtlara göre 86 bin 456 kişinin hayatını kaybettiği depremler, yıkıcı etkiyi gözler önüne seriyor.

Bu Haberler Kaçmaz

Bunları da beğenebilirsinBenzer Haberler
Tavsiye Ederiz