YENİ SİNEMA SALONLARI

0
162
- Reklam -

Son dönemlerde gelişen ve değişen sinema sektörü aslında yeni bir hale evriliyor. Buna standart bir gelişim demek pek normal olmaz.

Yakın zamanda hayatımıza giren dijital platformlar; aslında hayatımıza giren demek pek doğru olmaz ama bizim henüz alıştığımız platformlar aslında insanın seyir isteğini oldukça karşılıyor.
Daha önceki dönemlerde yine hayatımızda bulunan bu platformlar ücretleri yüzünden sadece belli bir kesimin kullandığı – kullanabildiği platformlardı. Pandeminin hayatımıza girmesiyle bu olay aslında tabandan bir değişime uğradı.
Coronavirüs pandemisi sonucunda uzun süre evde kalmamız aslında tüm işlerimizi olduğu gibi eğlence ile alakalı eksiklerimizi de internet üzerinden halletmemize sebep oldu. İlk başlarda sinema filmleri buradan yayınlacağı zaman sinema sektöründen doğru olmadığı açısından tepkiler gelirken aslında şimdi komple evrilmiş durumlar.
Bu benim kişisel görüşüm fakat kaliteli işlerin çoğu artık internette. Hatta durum öyle bir yere gidiyor ki sanırım sadece dijital platformlarda kendine yer bulamayan filmler kendini sinema salonlarının genelinde yer aramaya çalışacak.
Festivaller dışında sinema salonları gerçekten işe yaramaz bir hale mi gelecek merak etmiyor değilim…
Eve sinema salonları kıymetlidir, aynı ambiyansı evde yakalamak herkes için mümkün olamaz fakat bana kalırsa bu sistem en azından sinema salonlarına ulaşmakta zorluk çeken insanlarında bir şekilde iyi ve güzel içeriklere ulaşmalarına yardımcı oldu. Yani herşeyi nostaljik kafayla eleştrip bir kenara atmamakta fayda var…

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz