Ana Sayfa Yazarlar Yeni Bir Parti Kurulur Mu?

Yeni Bir Parti Kurulur Mu?

-

Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın Ak Partili küskünleri yanlarına alıp yeni bir parti kuracakları konuşuluyor Ankara kulislerinde.

Bana kalırsa, böyle bir partinin kurulmasının tek yolu, 31 Mart’ta Ak Parti’nin ağır bir seçim yenilgisi almasıdır.

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya başta olmak üzere pek çok büyük şehirde belediye başkanlıklarının kaybedilmesi ve oy oranında dramatik bir düşüş Gül, Davutoğlu ve Babacan’ı heyecanlandırabilir, “Ülkenin kurtuluşu için yeni bir siyasi hareket başlatıyoruz” demelerine yol açabilir.

++

Ak Parti’de ciddi bir oy düşüşü yaşanmaması halinde ise başka bir tablo çıkar ortaya.

 Gül, net, açık, cesur değil, risk almaktan sürekli kaçınıyor. Böyle bir kişilik yapısıyla, hele de Ak Parti’de önemli bir oy düşüşü yaşanmamışsa, çileli olacağı belli uzun bir yola çıkması pek ihtimal dahilinde görünmüyor bana.

Davutoğlu ise önümüzdeki dönemde her halükarda yeni bir parti kurma girişiminde bulunabilir, şansını denemek isteyebilir.

++

Peki, Davutoğlu parti kurarsa başarılı olabilir mi?

Seçmen henüz Recep Tayyip Erdoğan’dan umudunu kesmedi. Ona büyük bir sadakat ve hayranlıkla bağlı geniş bir kitle var.

Bu nedenle önümüzdeki aylar ve yıllarda özellikle ekonomide çok önemli olumsuzluklar yaşanmazsa yeni kurulacak bir partinin şansının fazla olmayacağını düşünüyorum.

Bekleyelim, görelim.

1 Yorum

  1. Vayyy vayyyy vayyyy canim abim nuri abim abilerin abisi naber kuzu abim.parti kurulsa ne olacak ki.turkiye pentagondan idare edildikten sonra cici.vahşi kapitalizm garibana dişini geçirdi bir kerre.istanbulda eskeri ucrete iş bulamiyorum cici abim.iş dunyanin götune girdi sanki.Ankarada iş varmi geliyim.bana iş ayarla gazeteden

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Nuri Kayış
Nuri Kayışhttps://sonsoz.com.tr
Gazeteciliğe 1977 Son Havadis gazetesinde başladı, Hür Anadolu, Başkent, Ulus, Günaydın ve Sabah gazetelerinde çalıştı. RTUK Başkanlığı yapan yazarımızın 14 adet yayınlanmış kitabı bulunmaktadır.

Bu Haberler Kaçmaz!

Qualcomm kararını verdi, itiraz edecek!

Dünyanın önde gelen işlemci üreticilerinden Qualcomm, Federal Ticaret Komisyonu davası kararına itiraz edecek.