Yeni bir din mi doğdu!!!

2
102

“İnsanlar artık Aya Güneşe Lat Menat Putlarına tapmıyorlar ama devlet adamlarına piyasaya makinalara teşkilatlara tapıyorlar “demiş İsmet Özel; okuyunca tüyleri ürperiyor insanın fakat şöyle bir düşündüğünüzde ne kadar yerinde bir tespit olduğunu görebiliyorsunuz. Yeni bir din var sanki haşâ ve tek kutsalı da liderleri, şeyhleri ,önderleri artık adına ne derseniz..


Onlar ne derse doğru, ne yaparsa haklı, her adımları ayrı bir hikmet dolu ,yargılamaya yada eleştirmeye kalkarsanız şayet vatan haini ilan edilir hatta dinsiz bile kalabilirsiniz Allah muhafaza!!!


Oysa bizim Yüce Kitabımız Kuran-ı Kerimde sadece akletmeyle ilgili bile yaklaşık 75 ayet varken ve “ne kadar az düşünüyorsunuz “ diyorken Kuran, ama biz yine de ısrarla diyoruz ki yok biz düşünmeyelim Onlar bizim yerimize düşünür ,Liderimiz Önderimiz ne yapıyorsa mutlaka düşünerek yapmıştır vardır bir hikmeti !!!
Ne ara oldu bunlar?


Peygamber Efendimiz kendinden bahsederken defaaten “Bende sizler gibi bir beşerim “dediği halde, İslam toplumu ilk yıllarda kalbinin mutmain olmadığı konularda Resulullahtan dahi açıklama istediği halde, Halifeye yanlış yaparsan seni kılıçlarımızla doğrulturuz diyerek hesap sorulabildiği halde nasıl olur da bugün sözünü değil de sadece sesini yükseltenlere, insanları alenen kandıranlara, maddi manevi sömürenlere, kutuplaştırarak ayrıştıranlara, tarikat adı altında insanların beyinlerini tek tip düşünceye hapsedenlere böylesine biat eder olduk biz ?
Türk esir olmazdı hani?
Ergenekon Destanını kimler neden yazdı ki tarihe ?
Bu günler için mi sizce?
Evet görünürde esir değiliz köle de değiliz belki ama beyinlerimiz esir, kiralanmış sanki…
Şeyh uçmaz Müritleri Uçurur sözünün hayata geçmiş halini yaşıyoruz resmen günümüzde.
1513 yılında Machiavelli Prens isimli bir eser yazıyor ve saltanatı elinde tutan kişilere bunun devamını sağlaması yönünde çeşitli öğütler veriyor ve Eserdeki en can alıcı noktada aslında Makyevalist düşüncenin de temeli kabul edilen “Amaca giden her yol Mübahtır” fikri !!!
Sizlere de tanıdık geldi mi ben gibi?
İşte günümüz siyaset veya cemaat liderleri de bu kitabın sanki vücut bulmuş şekli gibiler ne yazık ki ! kendi amaçları her neyse ona ulaştıracak tüm yolları mübahlaştırmış toplumun hassasiyetlerini de kullanarak kendilerine bir güç saltanatı kurarak bunu devam ettirmekte ve bir korku cumhuriyeti üzerinden amaçlarını gerçekleştirmekteler diye düşündüm kitabı okudukça…
Değerli okurlar; Lütfen Kuranı Kerimin ilk emri olan “Oku” şiarıyla hareket edelim ;olayları iyi okuyalım, bakmayıp, görelim, akledelim, düşünelim, duymayıp dinleyelim, sürü psikolojisinden çıkıp takım tutar gibi siyasi parti tutmayalım!!!
Not:Pandeminin kol gezdiği ,her gün yüzlerce insana bulaştığı bir zamanda sağlık çalışanlarımızın olağanüstü çaba sarfederek canlarını tehlikeye attığı böyle bir durumda miting düzenlemek ne kadar akla mantığa uygunsa orada bulunmakta bir o kadar gayrı akiîl bir davranıştır lütfen bilinçli olalım .Hayatta partiden liderden daha önemli değerlerimiz var varlıklarımız var duyarlı olalım.
Son söz ;
“İşte bu (Kur’an), kendisiyle uyarılsınlar, Allah’ın ancak bir tek Tanrı olduğunu bilsinler ve akıl sahipleri iyice düşünüp öğüt alsınlar diye insanlara (gönderilmiş) bir bildiridir”(ibrahim suresi)
Bakın Rabbimiz bizden düşünmemizi istiyor biat edip aklımızı kiralamamızı değil!!!
Sağlıkla kalınız…

2 YORUMLAR

  1. Kalemine yüreğine sağlık sevgili başkanım ve tüm Sonsöz ekibine ve şahsınıza teşekkür ediyorum bu güzel aydınlatmalar dan dolayı sevgiyle kalın inşaallah.

  2. KARDESiM, NE DEMEK iSTEDiGiN GAYET ACIK VE NET. ANLAMAK iSTEMEYEN VE “iSLAM” I, “iNSANLIGI”, “TÜRK” LÜGÜ CAHiL TOPLUMUNU KOLAYCA YÖNETMEK iSTEYEN VE CIKARI iCiN KULLANAN YÖNETiCiLERE VE ONLAR GiBi DÜSÜNEN KiMSELEREDiR.
    KALEMiNi UZUN ZAMAN KULLANMAN DiLEGiYLE, VÜCUDUNA SAGLIK DOSTCA SELAMLAR.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz