Ana Sayfa Yazarlar Yazar: Emre Yılmaz Yılmazer

Emre Yılmaz Yılmazer

4 HABERLER 0 YORUMLAR
Gazeteci-Yazar bir babadan ve terzi bir anneden olan Emre Yılmaz, Çanakkale'de doğdu. İlköğretim yıllarında okumaya ve yayınlara olan sevdası başlamıştı. 2005 yılında lise sınavında Çanakkale birincisi olarak Ankara Fen Lisesi'ne yatılı olarak yerleşti. Lise yıllarında bilime olan ilgisi arttı ve her türlü bilimsel yayını takip etmeye başladı. 2009 yılında Çankaya Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği'nde başladı. Bilgisayara Mühendisiliği'nde çift anadal ve Malzeme Bilimi ve Mühendisliği'nde ise yandal yaptı. Yüksek lisansını da ODTÜ Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümünde yaparak araştırmalarına devam etti. Gazeteciliğe ve yazarlığı ilgisinden dolayı da Sonsöz Gazetesi'nde bu mesleği icra etmeye çalışmaktadır.

Yenimahalle’nin 24 yaşındaki parkı tekrar hayata döndürülüyor

0
Yenimahalle genelinde 460 parkta bakım, onarım ve tadilat işlerini tamamlayan Yenimahalle Belediyesi, KentKop Mahallesi’nin en büyük parkı olan Adnan Kahveci Parkı’nı da yeni bir konseptle yeniden hizmete açmaya hazırlanıyor.

Özlem Altın Şehir ile son buluyor

0
Cinderesi bölgesinde özlem bitiyor. Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı’nın çalışmalarıyla son bulan özlem, yerini heyecana bıraktı. Başkan Balcı, Altın Şehir projesinde hak sahipleriyle incelemelerde bulundu.

Değeri 6,5 milyar lirayı bulan küçükbaş kurbanlıklar alıcısını bekliyor

0
Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, talep olursa yetiştiricinin 5 milyon başa kadar küçükbaş hayvanı pazara kurbanlık olarak indirebileceğini bildirerek, “Yaptığımız hesaplamalara göre, halen kurbanlık olarak ayrılan 3,5 milyon küçükbaşın değeri 4 milyar 550 milyon lirayı, 5 milyon küçükbaşın değeri ise 6,5 milyar lirayı buluyor” dedi.

15 Temmuz’un psikolojik etkilerini anlattı

0
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin bireylerin psikolojisine etkisiyle ilgili açıklamalarda bulunan Psikolog Birgül Sena Mayda, darbe girişimi gecesinde bireylerin duygu durumlarında birçok değişim olduğunu belirterek, “15 Temmuz gecesinin özellikle de psikolojik etkileri ile başa çıkabilmek adına bir bütün olarak hareket edilmesi, birlik ve beraberliğin olması, dayanışmanın artması travmanın onarımını hızlandırmıştır.” dedi.