Antalya’da tezgahlarda yerini alan yaz meyveleri el yakıyor. Erik, üzüm ve çağla gramla satılırken, sebzede liderliği kilosu 10 lira olan taze fasulye götürüyor.

Antalya Toptancı Hali’nden çıkış yaptıktan sonra semt pazarları ve manavlarda boy gösteren yaz meyveleri fiyatı el yakıyor. Kilosu 150-200 lira arasında değişen can erik, içersinde 15 adet bulunan 90 gramlık paketlerde satılıyor. Paketi 15 lira olan eriği, kilosu 25 lira olan üzüm takip ediyor. Şili’den ithal edilen üzüm de gramla alınan meyveler arasında. Özellikle aşeren hamilelerin en çok talep ettiği çağlanın kilosu ise 15 liradan başlıyor.

ANTALYA’DA TEZGAHLARDA YERINI ALAN YAZLIK MEYVELER EL YAKIYOR. ERIK, UZUM VE CAGLA GRAMLA SATILIRKEN SEBZEDE LIDERLIGI KILOSU 10 LIRA OLAN TAZE FASULYE GOTURUYOR.(fOTO:AKIF ARICI/ANTALYA-DHA)

Sebzede ise liderlik taze fasulyede. Bir zamanlar sivri biberle yarışan taze fasulyenin fiyatı ise 10 lira ile zirvede. Geçiş sezonu nedeniyle meyve fiyatlarının normal olduğunu belirten Ökkeş Şişman, “Bu mevsimde ilk ürünler altın değerindedir. Talep var ancak fiyatlar vatandaşa yüksek geldiği için ürünleri küçük paketler halinde satıyoruz. Hava ısındıkça ürün çoğalacak, fiyatlar da düşecektir” dedi.

ANTALYA’DA TEZGAHLARDA YERINI ALAN YAZLIK MEYVELER EL YAKIYOR. ERIK, UZUM VE CAGLA GRAMLA SATILIRKEN SEBZEDE LIDERLIGI KILOSU 10 LIRA OLAN TAZE FASULYE GOTURUYOR.(fOTO:AKIF ARICI/ANTALYA-DHA)

Antalya Sebze ve Meyve Hali’nde ise domates 1.20 TL, kokteyl domates 1.80 TL, dolmalık biber 4.20 TL, kapya biber 4.20 TL, sivri biber 5.50 TL, patlıcan 1.80 TL, kabak 1.00 TL, salatalık ise 1.60 TL’den işlem görüyor. Meyvede ise vitamin deposu portakal 1.25 TL’den, yerli muz 3.00 TL’den, çilek 4.50 TL’den, elma 2.00 TL’den ve mandalin 2.50’den piyasaya çıkıyor.

FACEBOOK YORUMLARI

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.