Yaz Kapıda, Bölgesel Zayıflamanın Tam Zamanı

57

Kışlık kalın kıyafetlere veda, vücut hatlarını ortaya çıkaran
yazlık giysilere merhaba demeye çok az kaldı. Peki ya kilolar? Dr. Buğra Buyrukçu’ya göre, bölgesel zayıflamanın tam zamanı.

Akupunkturist Dr. Buğra Buyrukçu, havaların ısınmaya başladığı şu günlerde kadın-erkek herkesin zayıflama telaşına düştüğünü anımsattı. Kış boyu alınan kiloların kalın giysilerle kamufle edildiğini ancak yaz aylarının gelmesiyle bunların saklanmasının mümkün olamayacağını ifade eden Dr. Buyrukçu, “O nedenle şimdiden fazla kiloların çaresine bakmak, form kazanmak lazım” dedi. Türk insanının kiloyla en büyük derdinin bölgesel yağlar olduğunun altını çizen Dr. Buyrukçu, “Sanılanın aksine bölgesel yağlardan kalıcı olarak kurtulmak mümkün. Diyet ve sporla zayıflamalarına rağmen bölgesel yağlarından kurtulamayanlar için çare var” diye konuştu.

Bir ayda 8 Santimetre İncelme

Bölgesel yağların bilhassa basen, göbek, bacak arası ve kol gibi yerlerde yoğunlaştığına dikkat çeken Dr. Buğra Buyrukçu, “Bu alanlardaki istenmeyen kilolardan kurtulmak için geleneksel ve tamamlayıcı tıp çok etkili çözümler sunuyor. Örneğin akupunktur ile bölgesel zayıflamak mümkün. Uygulama oldukça basit, ağrısız ve kısa süreli. Yağların yoğunlaştığı bölgelere takılan akupunktur iğneleri ile bu yağ dokularının parçalanması sağlanıyor. Bağışıklık sistemi, parçalanan bu yağ dokularını alıp lenf yolları ile kana karıştırıyor, sonra da bol su içilerek böbreklerden atılıyor. Vücudun kendisi parçalamayı sağladığı için verilen bölgesel kilolar geri alınmıyor. Sonuç olarak bir ay içerisinde en az 4-8 santimetre incelme sağlanıyor” dedi.

Verilen Kilolar Geri Alınmıyor

Akupunktur ile bölgesel zayıflama yönteminin, spor ve diyetle zayıflamayalanlar için en ideal çözüm olduğunu da ifade eden Dr. Buyrukçu, “Sıkı diyet programlarıyla hızlı bir şekilde kilo verenler, bu kilolarını genellikle muhafaza edemiyorlar. Dahası verilen kilolar daha sonra fazlasıyla geri alınıyor. Ayrıca hızlı kilo verildiği halde bölgesel yağlar ortadan kalkmıyor. Tartıdaki kilo azalıyor ancak basen, göbek, bacak arası ve kol gibi bazı bölgelerde bulunan yağlar hiçbir zaman gitmiyor. Spor yapılmasına, bölgesel zayıflamaya yönelik sayısız uygulamaya rağmen ne yazık ki başarı sağlanamıyor. Halbu ki akupunktur ile bölgesel yağlar geri dönmeyecek şekilde eriyor” diye konuştu.