Yayman Kahramankazanlılarla buluştu

0
202
- Reklam -

Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, 16 Nisan’da yapılacak referandumla halk oylamasına gidecek olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni Kahramankazanlılara anlattı.

Kahramankazan Belediyesi tarafından düzenlenen “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi” konulu söyleşinin konuğu Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman oldu. Kahramankazan Belediyesi Kumpınar Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen söyleşiye Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, ilçe protokolü ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Kahramanlığımızı 16 Nisan’da da göstereceğiz

Başkan Ertürk, söyleşinin açışında yaptığı konuşmada, Kahramankazan’ın ve Türk milletinin kahramanlığının sözde değil özde olduğunu söyledi. Ertürk, “15 Temmuz’da kurşuna nasıl kafa atılır bu kahramanlar gösterdi.

- Reklam -

Şimdi bütün dünya Kahramankazan’ı konuşuyor. Bize destek veren herkese Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımız Binali Yıldırım’a, bakanlarımıza milletvekillerimize teşekkür ediyoruz.

16 Nisan’da Kahramankazan kahramanlığını bir kez daha gösterecek ve evet diyecek. Sayın Cumhurbaşkanımız için sokağa çıkan bu milletin kahramanlığını cumhurbaşkanımız, başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan Kahramankazan’a baktığında 16 Nisan akşamı yeniden görecek. 16 Nisan zaferinin şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

Yayman Kahramankazanlılarla buluştu

Kahramankazan’ı ne kadar övsek azdır

Yayman da konuşmasında, Kahramankazan’ın 15 Temmuz darbe girişiminde tarihe geçen bir kahramanlık gösterdiğini belirterek, “Allah sizlerden razı olsun Kahramankazan. Türkiyemizin gururu, Ak Partimizin gururu Lokman başkanımıza, sayın ilçe başkanımıza, kahramankazanlılara, kadınlarımıza erkeklerimize, ağabeylerimize, ablalarımıza, çocuklarımıza Türkiye tarihinin en kanlı, hain, namussuz, şerefsiz darbesine kahramanca karşı koyan Kahramankazanlılara şükranlarımızı sunuyoruz. Kahramankazan’ı ne kadar övsek azdır. Ne kadar sizi anlatsak azdır. Çünkü sizi tarih yazdı. Çünkü sizi bu millet altın harflerle yazdı” diye konuştu.

16 Nisan 15 Temmuz’un finali olacak

Yayman, 15 Temmuz’da milletimizin kurşunlara göğüslerini siper etmeleri, F-16’lara meydan okumalarının Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı destanları kadar önemli olduğunu ve Türk milletinini bunu unutmayacağını belirterek, “15 Temmuz’un finalini 16 Nisan’da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden başkan yaparak göstermiş olacağız.

Bu ülkenin geleceğine dair hayallerimiz var. Mesele Tayyip Erdoğan meselesi değil. Büyük dönüşümler büyük liderlerle olur. Tayyip Erdoğan’la bir dünya lideri olarak Türkiye’nin dönüşümünü, insanımızın dönüşümünü gerçekleştireceğiz. Evet diyeceğiz” dedi.

Güçlü Türkiye için evet diyoruz

Evet diyen insanların güçlü tezleri olduğunu vurgulayan Yayman, “Türkiye’deki mevcut sistemi savunmak, başbakanların idam edilmesini yargılanmasını savunmaktır. Biz 16 Nisan’dan inşallah bir daha başbakanlar idam edilmesin diye mahkemelerde yargılanmasın diye ‘evet’ diyeceğiz” dedi. Yayman, 16 Nisan’da neden “evet” diyeceklerine ilişkin şunları kaydetti:

“Biz bu sistem sorunu artık çözülsün diyoruz. Bunu derken de bunu geleceğin Türkiye’si için, 21. asrın Türklerin ve Türkiye’nin asrı olması için inşallah 16 Nisan’da evet diyoruz.

Onlar ne derslerse desinler bizim bir hikayemiz var, bizim hallerimiz var. Bizim hedefimiz Türkiye’nin küresel bir güç olması için, Türkiye’nin dünya lideri olması için, milletimizin muhasır medeniyet seviyesi düzeyine çıkması için evet diyoruz.

Biz diyoruz ki Türkiye’de yeniden koalisyonlar olmasın Türkiye’de yeniden ekonomik krizler olmasın, Türkiye’de yeniden petrol kuyrukları olmasın, Türkiye’de hep güçlü iktidarlar olsun diye evet diyoruz.”

Kendi için istiyor yalanı

16 Nisan’da hayır diyeceğini açıklayan muhalefet partilerinin halkı kandırdığını ifade eden Yayman, “Alparslan Türkeş, Süleyman Demirel, Turgut Özal, Muhsin Yazıcıoğlu, Necmettin Erbakan, Besim Tibuk. Bunların hepsi başkanlık sistemini savundu. Hani sadece Tayyip Erdoğan istiyordu, hani kendi için istiyordu. İşte bunlar muhalefetin halkı kandırdığı yalanlar” dedi.

Erdoğan’ı başkan yapacağız

Yayman, şöyle devam etti:

“Türkiye bir hükümetten başka bir hükümete savrulmasın diye inşallah 16 Nisan’da kararımız evet. Bu meselenin Erdoğan ile ilişkisi olmadığını anlıyorsunuz değil mi? 16 Nisan’da Türkiye’de daha fazla iş, daha fazla aş, daha fazla özgürlük, daha fazla demokrasi, için evet diyoruz. Tek millet, tek devlet, tek vatan diyerek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni savunuyoruz.

Kahramankazan’dan sesleniyoruz, Türkiye’de operasyon yapılmasına, bir kuzudan başka bir post çıkarılmasına önce Kahramankazanlılar karşı çıkacak. Şimdi diyorlar ki Tayyip Erdoğan’dan sonra ne olacak. Tayyip Erdoğan’dan sonra siz ne diyorsanız o olacak. Bu kara propagandalara pabuç bırakacak değiliz.

Seni Başkan yapmayacağız diyenlere inat, Cumhurbaşkanımızı başkan yapmak için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne evet diyoruz. 18 seçilme yaşına takmışlar.

Bu 18 yaşındaki vatan evlatları, sınır hattında, Bosna’da, El Bab’da, Afganistan’da şehit oluyorlar da, neden milletvekili seçilemesinler. 21 yaşında İstanbul’u fetheden bir milletin çocuklarına 18 yaşı çok görmek haksızlıktır.”

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz