Yaşar, 84. İzmir Enternasyonel Fuarı’nda

85

Fuarda kardeş ülke Türkmenistan, partner ülke olurken Somali’den Romanya’ya birçok farklı ülke ekonomilerini, kültürlerini ve geleneklerini sergiledi. Eskişehir onur konuğu il olarak fuara katıldı. 28 Ağustos’ta başlayan ve 10 gün sürecek olan fuarın ilk gününde Yenimahalle Belediyesi standı da ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

Yaşar İzmirli başkanlara projelerini tanıttı
Yenimahalle Belediyesi standında İzmirlileri ve meslektaşlarını ağırlayan Yaşar, İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş’a Yenimahalle’de hayata geçirdiği ve yeni temelini attığı projeleri tanıttı. Bülent Ecevit ve Turgut Özakman Yüzme Havuzu ve Sosyal Tesisi’den Karşıyaka Pazar Yeri’ne, Ankara Kulübü Derneği ve Sosyal Tesisleri’nden Onkoloji Hastanesi Belediye Konuk Evi’ne kadar onlarca sosyal projesini nasıl gerçekleştirdiğini anlatan Yaşar, “İzmirli belediyelerin stantlarını tek tek gezdim ve çok faydalı bir sürü projeyi inceledim. Onur konuğu ilimiz Eskişehir Belediyesi de bir sosyal demokrat olarak beni fazlasıyla gururlandırdı. Türkiye’de sosyal demokrat belediyelerin sayısı arttıkça toplumların eğitim seviyesi yükselecek ve buna bağlı olarak ekonomiden sosyal yaşama kadar tüm temel toplum yapılarımız daha sağlam olacaktır” dedi.
İzmir Fuar’ının özellikle ege bölgesi olmak üzere tüm ülkede büyük bir gelenek olduğuna değinen Yaşar, “İzmir her yıl bu fuar ile dünyanın ve Türkiye’nin dört bir tarafından konuklar ağırlıyor. Farklı kültürlerin tanıtıldığı birçok firmanın ürünlerini sergilediği, Mühendislik ve Ar-Ge stantlarının boy gösterdiği bu büyük organizasyon, Atatürk’ün ‘İzmir’de Fuarlar ve Kongreler yapılsın’ sözünün değerini bizlere hatırlatıyor” şeklinde konuştu.
Fuar alanını gezdikten sonra Swiss Otel’deki 84. İEF gala yemeğine katılan Yaşar, Selin Sayek Böke ve Aziz Kocaoğlu ile fuarı ve gündemi değerlendirdi.