KIRIKKALE’nin Yahşihan İlçesi Kılıçlar Köyünde Gıda Tarım ve Hayvancılık ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ortaklaşa olarak Ülkemizin bal üretimini artırmak, arıcılık konusunda bilinçli yetiştiriciler için Arıcılık kursu açıldı.

Kırıkkale İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Recep Kırbaş, Yahşihan İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdür V. İlker Demirci, Yahşihan İlçe Milli Eğitim Müdür V. Mustafa Semiz, Yahşihan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Çağan, AKWA şirket temsilcisi ve kursiyerler tarafından gerçekleştirildi.

KIRIKKALE NIN YAHSIHAN ILCESINDE GIDA TARIM VE HEYVANCILIK ILE HALK EGITIM MURKEZ MUDURLUGU TARAFINDAN ARICILIK KURSU ACILDI
FOTO: ERHAN GOGEM/KIRIKKALE, (DHA)

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Recep Kırbaş, İl Müdürlüğü olarak her zaman olduğu gibi yine üreticilerimizin gelirlerini artırmak yönünde çalışmaların devam ettiğini, bu doğrultuda Bakanlık olarak arıcılığın desteklendiğini, İl Özel İdare desteği ile Kırıkkale Arı Yetiştiricileri Birliği üyelerine arılı kovan, polen tuzaklı kovan desteklemeleri yapıldığını, ayrıca ORKÖY vasıtasıyla arıcılık destekleri verildiğini söyledi. Kursuna açıldığı Kılıçlar köyünde ve bunun yanında Hisar köyünün çok uygun olduğunu, buralardaki arıcılığı geliştirmek, üreticilerini bilinçlendirmek için çaba gösterdiklerini söyledi.

Yahşihan İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personellerinden Mühendis Zübeyir Erdoğan, Mühendis Uğur Coşkun Özçelik ve Mühendis Erdem Büyükhan tarafından verilen kurs 80 saat sürecek. Kursa 23 kursiyer devam ediyor.

-DHA-

FACEBOOK YORUMLARI

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.