Y.Altındağ Belediyespor liderliği teslim etti

0
414

BAL Ligi 6 grupta 33 puanla lider durumda bulunan Altındağ Belelediyespor, konuk ettiği Zara Belediyespor’a 1-2 yenildi.

Aldığı bu yenilgiyle liderliği Zara Belediyespor’a devreden Mavi-Beyazlı ekip, maça galibiyete endeksli başladı. 10. dakikada Arif YILMAZ’IN pasında Ceza sahası içinde kalabalık arasından sıçrayarak şık kafa vuruşuyla Gökay, topu filelere göndermesiyle 1-0 öne geçti. Atılan tek golün sevincini yaşayan lider Y.Altındağ Belediyespor, ilerleyen dakikalarda yaptığı hükümsüz ataklarda gol atma hevesinden yoksun mücadele vermesi ne karşın ilk 45 dakikada 1-0 üstünlükle soyunma odalarının yolunu tuttu.

NE OLDUYSA İKİNCİ YARIDA OLDU
İkinci yarının başlamasıyla Liderin statik oyun yapısını fırsat bilen Zara Belediyespor, Mikail’nde akıl dolu ve mücadeleci gayretiyle maçın seyrini bir anda değiştirmesiyle güç kazandı. Ve 68. dakikada savunmayı Allah bullak eden Mikail, Önce Ahmet Semih, daha sonra İlker ÖYMEZ’İ etkisiz bırakarak sol ayağı ile de 6’tı pasın içinde bekleyen Mustafa AKKUŞ’A aktardığı topu bu oyuncu filelere göndermesiyle durumn1-1 oldu. Bu dakikalarda, rüzgârı arkasına alan konuk takım oyun kontrolünü eline aldı. Özellikle de olağanüstü gayret gösteren Mikail’i durduramayan Y.Altındağ Belediyespor 79. dakikada pes etti. Zara Belediyespor’un forum ve enerji dolu gayret gösteren oyuncularından Mustafa AKKUŞ’UN attığı golle skor 1-2 oldu. Ve böylece kendi saha ve seyircisi önünde maçı 1-2 yitirmesine karşın Y.Altındağ Belediyespor, liderliği de konuk takım Zara Belediyespor’a teslim etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz