Viyana’dan Ankara’ya Yeni Yıl esintisi

44

8. Uluslararası Şefika Kutluer Festivali kapsamında 1 Aralık da Slovak Milli Folk Orkestrası ve Bale Topluluğunun gösterisi ile başlayan festival 5’inci konseri ile Nazım Hikmet Kongre ve Kültür Merkezinde bütün Ankaralı sanatseverlerin ilgisine sunuldu.

Festivalin 5’inci konserinde ilk kez Ankara’ya gelen Avusturya’nın dünya çapında ünlü orkestrası Concilium Musicum Wien Viyana’dan Ankara’ya Yeni Yıl esintisi getirdi.

Klasik repertuar dinleyenleregüzel dakikalar yaşattı

Dünyanın birçok ülkesinde; büyük-küçük 700 şehirde, kalelerde, şatolarda, kiliselerde 3 bin 200 konser veren Avusturya sanatının önemli temsilcisi olan The “Concilium Musicum Wien”, Sihirli Flüt ünvanlı Şefika Kutluer’le Yenimahalle’de muhteşem bir konsere imza attı. Kutluer ve Cristoph Angerer’in solistlik yaptığı gecede; klasik repertuarın önemli eserlerine yer verildi.

Konserde ayrıca Concilium Musicum Wien orkestrasının kurucusu Cristoph Angerer’in babası, bu yıl içinde hayatını kaybeden besteci Paul Angerer’in eserinin de Türkiye’deki ilk seslendirmesi yapıldı. Öte yandan gecede; 300’üncü yılında Maria Theresia anıldı ve doğumunun 220’inci yılı kutlanan Schubert’in eserlerine de yer verildi.Festival 20 Aralık 2017 tarihindeki Claudıa Madur Fado ile son bulacak.