Ana Sayfa Moda ve Kadın Vintage Valizler Dekorasyonla Buluşursa

Vintage Valizler Dekorasyonla Buluşursa

-

Bazı objelerin görüntüsü ve dizaynı başlı başına o kadar estetiktir ki, işin içine azıcık yaratıcılık girdi mi ortaya harika dekorasyon fikirleri ve tasarımlar çıkar.

Bu objeler direk dekorasyonla alakalı olmak zorunda da değil. Bisikletidir, kaykayıdır, kanosudur, eski dikiş makinasıdır, vintage valizler’dir neler neler kullanılabiliyor dekorasyonda hünerli eller işin içine girdiğinde.

Ben sanırım özellikle bu re-purposing; yani, eski ya da kullanılmayan bir objeyi değerlendirerek asıl işlevinden farklı bir amaçla kullanma durumunu seviyor ve taktir ediyorum. Daha büyük bir yaratıcılık ve hayal gücü gerektiriyor çünkü.

Bugünkü dekorasyon dosyamızın konusu da vintage valizler. Raftan, komodine, orta sehpasından banyo dolabına kılıktan kılığa girmişler. Çok da güzel olmuş hani. Gelin bu harika dekorasyon fikirlerine ve vintage valiz adaptasyonlarına birlikte göz atalım.

Vintage Valizler
Shabby Chic Orta Sehpa

Sandık formunda, son derece de kullanışlı bir orta sehpası olmuş bu vintage valiz. Düşünsenize içine neler alır. Ortada dağınıklık falan kalmaz.


Koltuk
Koltuk

Üst tarafı olmazsa da son derece şık bir pufa dönüşebilir vintage valiz. Tabi o vakit dört ayağını da aynı yapmakta fayda var. Bu haliyle de son derece sevimli gözüküyor.


Mini Kitaplık

Artık kitaplarınızı mı koyarsınız, filmlerinizi mi bilemem ama ben bu tasarım kesinlikle benim favorilerimden.


Komodin
Komodin

Elinizin altında böyle bir vintage valiz varsa basit bir kendin yap projesine dönüştürebilirsiniz. Tabi valizinizin üstünün düz olması şart. Alt kısmından lastiklerle sabitlenmiş gibi görünüyor.


Aksesuar Rafı
Aksesuar Rafı

Sevdiğiniz takı ve aksesuarlarınız çekmecelerde kapalı durmak yerine duvarlarınızı bu şekilde şenlendirebilir.


Çiçeklik
Çiçeklik

İster evinizin içinde kullanın, ister balkonunuzda, ister bahçe duvarınızda. Hele ki bir kaç tanesi yan yana kullanılırsa ortaya harika görüntüler çıkabilir.


Ahşap Konsol
Ahşap Konsol

Çekmeceleri deri ile kaplayarak, kulp yerine valiz sapı kullanarak da bu görüntüyü yakalayabilirsiniz.


Sevimli Dostlarımız İçin Yatak
Sevimli Dostlarımız İçin Yatak

Minik dostumuz hayatından son derece memnun görünmüyor mu sizce de bu vintage valizin içinde?  Oyuncaklarını ve tasma gibi aksesuarlarını derli toplu muhafaza etmek için de iyi bir fikir olmuş.


Dekoratif Raflar
Dekoratif Raflar

Üzerlerine çok fazla bir şey koyamazsınız belki biraz görüntü kirliliği yaratabilir ama hiçbir şey koymasanız dahi son derece güzel gözüküyorlar bence. Tablodan kalır yanları yok bu vintage valizlerin.


Çalışma Masası
Çalışma Masası

Ben bu çalışma masasına bayıldım. Yazılarımı yazmaya bu masadan devam etmek istiyorum izninizle 🙂


Amerikan Bar
Amerikan Bar

Pek büyük bir vintage valiz olmamasına rağmen epey içki şişesi almış. Son derece şık bir dekorasyon olmuş bence.


Hobi Üssü
Hobi Üssü

Hobi malzemelerini zapt etmek zordur. Tüm mekanı ele geçirmek için çaktırmadan sağa sola yayılıverirler. Hobi malzemelerinizi bu şekilde derli toplu muhafaza etmek istemez misiniz? Vintage valizin içini bölmelere ayırmak da mümkün daha küçük parçalarla çalışıyorsanız.


Makyaj Masası
Makyaj Masası

1960’lardan kalma bir köşe olmuş. Ne de çok şey almış içine bakar mısınız? Farklı kumaşlar kullanılarak türlü türlü versiyonu yapılabilir.


Banyo Dolabı
Banyo Dolabı

Banyo dolabı olarak kullanılabileceği gibi küçük yatak odalarında yerden tasarruf etmek için de tercih edilebilir. Işıklı olması da son cabası. Dolap bu şekilde hazır satılıyor.


Şaraplık
Şaraplık

Arkadaş toplantılarınıza şarap valizinizi alıp gidebilirsiniz. Akşamın en popüler konuğu olursunuz 🙂


Çekmeceli Raf
Çekmeceli Raf

Üzerine telefon konulabilir. Ya da üzerine bir ayna asılırsa son derece şık bir makyaj standı haline gelebilir. Çekmecesi de son derece kullanışlı bir depolama alanı olabilir.


Şifoniyer
Şifoniyer

Uygulama olarak çok beğenmedim ama fikir harika. Kaplamada kullanılan kumaşlar ve ahşap rengi değiştirilerek çok daha güzel bir görüntü yakalanabilir gibime geldi. Siyah biraz sert kaçmış tercih edilen kumaşlarla. İlla ki siyah olacaksa belki gri tonlarında farklı desenler tercih edilebilirdi.


Eski Valizler (16)

Hatta bence bu vintage valizlerin çoğu o kadar güzel ki hiç bir şey yapmadan dahi evinizin dekorasyonuna dahil edebilirsiniz.

Eski Valizler (18)

Vintage valizler yeni tasarımlara da ilham kaynağı oluyor. Ben bu hoparlörlere bayıldım. Eski Vosvos minibüsleri de unutmamışlar. Katmerli yaratıcılık diyebiliriz.

Eski Valizler (20)

Bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle! Moda ve Kadın sayfamızdan bizi takip etmeye devam edin!

Bu Haberler Kaçmaz!

Yeni açıklanan rakamlara göre, Game of Thrones’un birinci bölümü ilk 24 saat içinde yasa dışı yollarla 55 milyon kez izlendi.

Game of Thrones hayranları büyük bir siber riskle karşı karşıya

Yeni açıklanan rakamlara göre, Game of Thrones’un birinci bölümü ilk 24 saat içinde yasa dışı yollarla 55 milyon kez izlendi.

SONSÖZ ÖZEL HABER VE RÖPÖRTAJLAR

ASMMMO Başkanı Ali Şahin’den önemli uyarı ekonomiye odaklanmalıyız

Ekonomik koşulların tüm topluma zarar verdiğini belirten Ankara Serbest Muhasebeci ve Malı Müşavirler Odası (ASMMMO) Başkanı Ali Şahin, "Gerekli önlemler alınmazsa uzun vadede ülke olarak büyük bir sıkıntı yaşayacağız"
Öz Taşıma İş Genel Başkanı Mustafa Toruntay gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.

Öz Taşıma İş Sendikasından Mansur Yavaş’a Tam Destek

Öz Taşıma İş Genel Başkanı Mustafa Toruntay gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.
Açılış konuşmasında söz alan TBD Başkanı Aktepe yerli ve milli destekli dönüşümün şart olduğunu ifade etti.

Yerli ve Milli Destekli Dijital Dönüşüm Şart

Açılış konuşmasında söz alan TBD Başkanı Aktepe yerli ve milli destekli dönüşümün şart olduğunu ifade etti.