VERİMLİ İŞ HAYATI İÇİN GÖZLERE DİKKAT!

0
214

Başarılı bir iş yaşamı için çalışma ortamının, bireylerin fiziksel ve duygusal koşullarına uygun olması gerekiyor. Yoğun çalışma temposu içinde masa başında geçirilen zamanlar, bilgisayar ekranına yoğunlaşmış gözler, toplantılar ve hareketsiz geçen saatler… Biraz mola vermeye ne dersiniz?

Seiko Optik Türkiye Göz Sağlığı Danışmanı Op. Dr. Özgür Gözpınar, verimli bir iş yaşamı için göz sağlığının önemine dikkat çekiyor ve çalışanları gün içinde gözlerini dinlendirmeleri konusunda uyarıyor. Seiko Optik, ekstra geniş görüş alanıyla yakın ve orta mesafede daha iyi iç mekan görüşü sağlamak üzere özel olarak geliştirdiği ‘Seiko INDOOR’ ürünleri ile yaşam tarzınızı tamamlıyor.

- Reklam -

Bir Mola Da Gözleriniz İçin Verin!

Gözlerimizin sağlıklı olması iyi bir yaşam kalitesi için çok önemlidir. Gözlerimizde de vücudumuzdaki gibi kaslar mevcuttur ve bunların da dinlenmesi gerekir. Gözlerimiz yorulduğunda; odaklanmada zorluk ve bulanık görme, göz kapaklarında seyirme, ışık duyarlılığında artma, kızarıklık, sırt, boyun, omuz ve baş ağrıları oluşabilir. Özellikle, gün boyu bilgisayar karşısında çalışan kişiler, gözlerini 20 dakikada bir ekrandan uzaklaştırmalı ve uzak bir noktaya odaklanarak dinlendirmelidir. Seiko Optik Türkiye Göz Sağlığı Danışmanı Op. Dr. Özgür Gözpınar, ‘Çalışırken gözlerimizde meydana gelen yorgunluk hissi üretkenliğimizde azalmaya sebep olabilir. Özellikle tüm günü bilgisayar karşısında geçiren kişiler çalışma ortamlarının ergonomik olmasına dikkat etmelidir. Ofis ortamında doğru aydınlatma çok önemlidir, aşırı güneş ışığı ve aşırı iç mekan aydınlatması gözlere rahatsızlık verebilir. Bu yüzden iç mekanlarda düşük yoğunluklu ampul kullanmak gerekir. Bilgisayar monitörlerini tam pencere önüne veya arkasına değil yanına gelecek şekilde ayarlamak gerekir. Yansıtmayan ekran kullanılmalı ve duvarlar çok parlak beyaz olmayan mat yapıda kaplanmalıdır. Kişiler ekranı görmek için gözlerini kısmak durumunda kalmamalıdır.’’ diyor.

Ekran Yorgunluğu Gerçektir!

Seiko Optik, farklı kullanım alanları için geliştirdiği özel camlar ile kullanıcılarının görüş performansını üst seviyelere taşıyor. Konforlu kullanım koşulları için vücut postürü ve baş pozisyonu göz önünde bulundurularak geliştirdiği  ve ekstra geniş görüş alanıyla yakın ve orta mesafede daha iyi iç mekan görüşü sağlamak üzere özel olarak tasarladığı ‘Seiko INDOOR 100 ve 200’ ile, masaüstü bir bilgisayarda veya diğer dijital cihazlarla uzun süre çalışırken konfor sağlayan ‘Seiko INDOOR PC’ sayesinde geniş ve net görüş alanı sunuyor. Seiko Optik Türkiye Göz Sağlığı Danışmanı Op. Dr. Özgür Gözpınar, çok yakın mesafeye uzun süre bakmanın bir süre sonra gözlerimizi yoracağını ve uzun vadede de daha kalıcı hasarlar bırakabileceğinin altını çiziyor. Seiko INDOOR 100/ 200 ve PC gözlük camlarının tasarımı boyun ve sırt ağrılarını azaltan doğal baş ve boyun pozisyonunu desteklemektedir.

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz