• Güncel
  • Haberler
  • Yazarlar
Ana Sayfa Güncel Haberler Vekiller bir yıllık maaşlarını bağışlasın!

Vekiller bir yıllık maaşlarını bağışlasın!

-

CHP yönetimi, Meclis Başkanlığı’na başvurarak, Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan Astsubay Üstçavuş Musa Özbalkan’ın Telefer’de ana okulu yapılması şeklindeki vasiyetinin yerine getirilmesi için milletvekili maaşlarından kesinti yapılmasını istedi.

Doğru bir girişim, ancak yeterli değil!
++
Bir anaokulu 500 bin liraya yapılır.
Yani, şehidimizin vasiyetine uymak için milletvekili maaşlarından bir kez bin liradan az bir kesinti yapılması yeterli olur.
Oysa milletvekillerimizin taşın altına ellerini daha güçlü biçimde koyması, Suriye’de süren harekat için daha büyük fedakarlık yapmaları gerekir.
Benim önerim, milletvekillerinin 2018 yılı boyunca tüm maaşlarını Zeytin Dalı Harekatı’na katılanlara ve onların ailelerine bağışlamalarıdır.
++
Ortada çarpıcı bir örnek var:
İlk Meclis’in milletvekilleri, Kurtuluş Savaşı’na destek olmak amacıyla aylarca maaş almamışlar, maaş almaya başladıklarında da bunun önemli bir bölümünü ordumuza bağışlamışlardı.
Üstelik o günlerde milletvekillerinin ekonomik durumları bugünkülerle karşılaştırılmayacak kadar mütevazıydı. Bulundukları şehirlerden at sırtında ya da at arabalarıyla Ankara’ya gelmiş, Öğretmen Okulu’nun yatakhanesinde yatmış, ortak kazandan yemek yemiş, esnafın getirdiği odun sobalarında ısınmışlardı.
Turgut Özakman’ın kitaplarında Kurtuluş Savaşı günlerinde milletvekillerimizin hangi koşullarda yaşadıkları ayrıntılı biçimde anlatılır.
++
15 Temmuz darbe girişimi ordumuzun itibarında bir aşınma yaratmıştı.
Bu aşınma Zeytin Dalı Harekatı’yla onarıldı.
Halkımızın bugünkü Meclis’e, milletvekillerimize bakışı da pek olumlu sayılmaz.
Burada da bir itibar yıpranması var.
Bunun onarım yolu, milletvekillerimizin bu yılki maaşlarından vazgeçmeleriyle mümkün olabilir.
++
Benden söylemesi!

- Reklam -
Nuri Kayış
Nuri Kayışhttps://sonsoz.com.tr
Gazeteciliğe 1977 Son Havadis gazetesinde başladı, Hür Anadolu, Başkent, Ulus, Günaydın ve Sabah gazetelerinde çalıştı. RTUK Başkanlığı yapan yazarımızın 14 adet yayınlanmış kitabı bulunmaktadır.

Güncel Haberler

Danıştay’ın Son Kararı İle Naylon Fatura Yaygınlaşır Endişesi!

Vergi inceleme elemanları tarafından mükelleflerin defter ve belgelerin incelenmek için istemeleri halinde mükellefler vergi ödevleri gereği ibraz etmek zorundadırlar.

Türk tipi başkanlık sistemi

Özellikle yandaş basın, Tayyip Erdoğan için BAŞKAN sıfatını kullanmaya devam ediyor. Ben şahsen CUMHURBAŞKANI sıfatının daha uygun olduğunu düşünüyorum.

Bilgi çağı nedir?

Dünya gezegeninde yaşayan canlılar arasında hiç şüphe yoktur ki insan en gelişmiş türdür ve gezegendeki canlı türleri arasında piramidin en üst basamağında yer almaktadır.

Kefere Sarraf ve Eski Kudüs Kadısındaki Alacağı

1808 yılının Eylül ayı. İstanbul sarrâflarından (banker) bir gayrımüslim, eski Kudüs kadısı Paşmakçızâde Nâkid Efendi’ye verdiği 4.280 kuruş alacağını bir türlü tahsil edemiyordu.

Dünyaca ünlü modele dudak uçuklatan hediye

Dünyaca ünlü rapçi Travis Scott, geçtiğimiz gün 22'nci yaşını kutlayan sevgilisi Kylie Jenner'a dudak şeklinde bir kolye hediye etti.

Türkiye’nin son 119 yıllık istatistikleriyle deprem gerçeği

Türkiye'de son 119 yılda meydana gelen ve resmi kayıtlara göre 86 bin 456 kişinin hayatını kaybettiği depremler, yıkıcı etkiyi gözler önüne seriyor.

Bu Haberler Kaçmaz

Bunları da beğenebilirsinBenzer Haberler
Tavsiye Ederiz