Vefa mı, hani nerede?

0
110

Bunu her yer ve ortamda dile getirmekten hiç çekinmedim bu güne kadar. Beşiktaşlı olmamama karşın, Ahmet Nur Çebi başkanı çok sever ve de değer veririrm. Ahmet başkanın vizyon ve misyonuyla, Siyah Beyazlı kulübün tarihinde önemli bir öğe olduğunu da kesinlikle söylemeliyim.

Özellikle geçtiğimiz yıl elde edilen şampiyonlukta, en az futbolcular ve Teknik Direktör Sergen Yalçın kadar önemli bir rol oynadığının altını çizmek isterim.

- Reklam -

Her şeyin ters gittiği bir ortamda, Gaziantep deplasmanı öncesi yaptığı konuşmayla bir anda tüm akışı değiştirip takımına ve camiasına gerçek bir motivasyon kaynağı oluşturan Ahmet başkana bir kez daha hakkını teslim etmek istiyorum.

Ancak aynı Ahmet başkanın, işlerin ters gidip Beşiktaş’ın Avrupa’da, ‘sıfır’ çekip, Süper Lig’de de hedefin hayli uzağında kalmasına karşın, Sergen Yalçın’la yolları ayırmasını asla ve kat’a yanlış buluyorum.

Eskilerin de dediği gibi, “Dere geçerken at değiştirilmez” diye düşünüyorum. Eğer illa da değişime gitmek zorunda hissediyorsanız kendinizi, bunu daha doğru bir zamanlamayla gerçekleştirebilirdiniz. Sanırım bu zaman devre arası olabilirdi.

Kaldı ki, verdiğiniz karar taraftardan da karşılık bulmadı. Yukatel Kayserispor maçını iki kez geriye düşüp kazanmanıza rağmen tribünler Sergen Yalçın’ın arkasında dururken, yönetimi de adeta topa tuttu.

Haksız değiller tabi ki. Beşiktaş gibi vefalılığıyla bilinen bir camia, daha geldiği ilk yılda iki kupa kazandıran bir teknik adama böyle, ‘oldu da bitti maaşallah’ tarzında kapıyı göstermek hiç yakışmadı. Hani nerede kaldı vefa?

‘Vefa’nın İstanbul’da bir semtten ibaret olmadığını bildiğine inandığım Ahmet Nur Çebi başkan ve yönetimine, Beşiktaş taraftarı, ayakta alkışlanacak şekilde yanıt verdi.

Düşünebiliyor musunuz, yaşanan olumsuz süreçlere ve alınan kötü sonuçlara karşın Beşiktaş taraftarı Yukatel Kayserispor maçında tribünleri büyük ölçüde doldurdu. Siyah Beyazlı taraftar, ısınmak için sahaya çıkan oyuncularını tek tek tribünlere çağırdı ve alkışladı. Sergen Yalçın’a da yoğun biçimde sahip çıktı.

Beşiktaş yönetiminin acil biçimde, son zamanlarda siyaset yaşamında da oldukça yaygın seslendirilen, ‘helalleşme’ eylemini gerçekleştirmelidir.

Yoksa hiçbir başarı, hiçbir şampiyonluk sizleri bu taraftarla barıştıramaz. Buradan başkan Çebi’ye sesleniyorum; Taraftarın öfke katsayısı daha da artmadan, Sergen Yalçın’ı da yanınıza alarak organize edeceğiniz bir toplantıyla, bir şekilde helalleşin.

Kalın sağlıcakla…

- Reklam -