• Yaşam
  • Haberler
Ana Sayfa Yaşam Haberleri VECİHİ XIV'ün 3D sokak resmi yapılacak

VECİHİ XIV’ün 3D sokak resmi yapılacak

-

Dünyaca ünlü sokak resmi sanatçısı Alex Maksiov, Anadolu Üniversitesi (AÜ) Havacılık Parkı’na Türkiye’nin ilk yerli sivil uçağı VECİHİ XIV’ün 3D resmini yapacak.

AÜ’den yapılan yazılı açıklamaya göre, dünyanın önemli şehirlerinde kaldırımlara yaptığı üç boyutlu resimleriyle bilinen ressam Alex Maksiov, havacılık temalı 3D sokak resmi çizmek üzere 22 Haziran’da AÜ Havacılık Parkı’na gelecek. Maksiov etkinlik kapsamında Türk havacılık tarihinin en önemli isimlerinden Vecihi Hürkuş’un bizzat kendi tasarladığı ve imal edip kendisinin uçurduğu Türkiye’nin ilk sivil uçağı VECİHİ XIV’ü konu alan bir sokak resmi yapacak.

Sanatçı Maksiov, 22 Haziran saat 14’te de AÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Kongre Merkezi Mavi Salon’da çizimi hakkında bir seminer verecek.

- Reklam -

Güncel Haberler

3 yıl akciğerine yapışan kemikle yaşadı

Mardin'in Mazıdağı ilçesinde yaşayan Ayşe Ekinci'nin (59) soluk borusuna, çorba içerken kaçan kemik, akciğerine saplandı.

Kapadokya’da mağarada çamur banyosu

Türkiye'nin önemli turizm bölgesi Kapadokya'da çamur banyosu yapılan kayadan oyma mağaralara, yerli ve yabancı turistler yoğun ilgi gösterdi.

Emlak, otomotiv, beyaz eşya hepsi de alarm veriyor

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Haziran ayına ilişkin inşaat maliyet endeksini açıkladı.

Tango iki kişiliktir

Geçtiğimiz Temmuz 2019’da Rusya dışişleri bakanı Lavrov, Moskova’da bir gazeteye verdiği röportajda, ABD’ye açık bir mesaj verdi.

1915 Çanakkale Köprüsü’nün ayakları yükseliyor

1915 Çanakkale Köprüsü'nün ayakları yükseliyor

Okan Buruk: Fenerbahçe maçı kötü başlangıcı silmek için önemli bir hedef

Süper Lig’in 2’nci haftasında Fenerbahçe ile oynayacağı maçın hazırlıklarını sürdüren Medipol Başakşehir’de teknik direktör Okan Buruk, antrenman öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Bu Haberler Kaçmaz

Basın kartı gönüllerde “sarı” Olmaya devam ediyor

Başbakanlık'a bağlı olan ve Sarı Basın Kartı’nın verildiği Basın Enformasyon Genel Müdürlüğü kapatıldı, görev ve yetkileri Cumhurbaşkanlığı İletişim Bakanlığı'na devredildi.

Hükümet ve Memurlar Zam Konusunda Anlaşamadı

Ankara'da memurlar, toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması nedeniyle önce iş bıraktı daha sonra Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı önünde cüzdan atma eylemi yaptı.

Bunları da beğenebilirsinBenzer Haberler
Tavsiye Ederiz