Turgut Özal Mahallesi 1467/1 Caddesi’nde ki asfaltın Büyükşehir Belediyesi tarafından kazınmasıyla ortaya çıkan bozuk yol, derin çukurları ve taşlı zemini nedeniyle araçların geçişini zorlaştırıyor ve araçlara zarar veriyor.

Batıkent son dönemlerde hızlı bir şekilde gelişim gösteriyor. Nüfusu hızla artan semtte yeni yollarda nüfusla birlikte açılıyor.

Taşıt sayısı da nüfusa bağlı olarak sürekli bir artış gösteriyor. Ostim, İvedik, Şaşmaz gibi sanayi bölgelerine de komşu olan ilçenin yolları ne yazık ki nüfusu kaldıracak kapasitede bulunmuyor.

Bozuk ve asfaltsız yolların bir hayli çok olduğu ilçede bu kötü yollar için gösterilebilecek en büyük örneklerden bir tanesi Turgut Özal Mahallesi 1467/1 caddesinde yer alan yol olarak göze çarpıyor. Yol üzerinde ki asfaltın çoğu kaldırılmış durumda.

Kış aylarına girerken yapımına başlanan yol yarım bırakılmış durumda. İvedik’i Çevre Yolu’na bağlayan bu caddeyi kullanan araçlarda ciddi hasarlar oluşuyor.


Bölgede yaşayan vatandaşlar da bu durumdan oldukça şikayetçi. Asfaltın kaldırılmasıyla birlikte ortaya çıkan çukurlara tepki gösteren vatandaşlar, “Yol yapımı yarım bırakılacaktı neden asfalt kazındı.

Yol tamamen yapılacağı zaman asfalt kaldırılmalıydı. Bu yolu kullanmak zorundayız ve araçlarımız bu nedenle zarar görüyor. Asfaltın kazınmasıyla ortaya çıkan taşlar araçlarımızın boyalarına zarar veriyor, derin çukurlu yollarda araçların ön takımlarına zarar veriyor. Bunlar yetmiyormuş gibi araçların çıkardığı toz dumanı evlerimize doluyor.

Yüksek vergiler ödeyerek aldığımız araçların zarar görmesi aynı zamanda milli ekonomiye de zarar veriyor. Çevre Yolu’na bağlanan bu yolun en kısa sürede bitirilmesini ve asfaltının atılmasını bekliyoruz” dediler.

Facebook Comments

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz