Vatandaşın çarık sıksın ayağını

0
325

Kar ve don Ankaralının kış aylarında yaşadığı kabusun adıdır.Sayılı günlerde olsa araçlar için cadde ve sokaklar, yayalar için ise kaldırımlar, parklar kabusa döner.
Yolları trafiğe açan belediyeler maalesef sıra kaldırımların temizliğine gelince sınıfta kalıyorlar, Yayalar için kabus günlerde sürüyor.
Kentlerde halka hizmet zor ve yorucudur. Büyükşehirler yasasına göre Bulvar ve Caddeler Büyükşehir Belediylerinin, sokaklar ise ilçe belediyelerinin sorumluluğundadır.
Ankara’ nın kış ayları eskisi gibi geçmiyor. Küresel ısınma nedeniyle olsa gerek 5-10 gün kar yağsa 1-2 ay da buzlanma yaşanıyor.
Ankara Büyükşehir Belediyesi Bulvar ve Caddeleri kar ve buzdan temizlerken geçen kış aylarında olduğu gibi kaldırımlar, yani vatandaşların kullandığı alanlarda kar ve buz temizliği yapmıyor.
Kar ve buz nedeniyle kayıp düşerek ellerini, kollarını ve ayaklarını kıran Ankaralıların şikayetleri dikkate alnmıyor.
Kaldırımlarda yürüyemeyen Ankaralılar yolları tercih ediyorlar ama bu kez de her an araçların çarpma riski altında oluyorlar.
Şunu da yazmalıyım ki bu sorun sadece Büyükşehir Beledeiyesinin değil.
Ankara’ nın tüm ilçe belediyelerine bakıyorum şu kadar araç kullanıyor, şu kadar personel ile hizmet ediyoruz diye bize mail yolu ile haberler gönderiyorlar ama kaldırımlarla ilgili tek bir çalışma yok.
Gazetecilik mesleğinin duayenlerinden rahmetli Çınar Gümüşel’ in sık sık kullandığı ve medyada da slogan olmuş bir deyişle bitirelim eleştirimizi: “ Vatandaşın çarık sıksın ayağını”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz