Levent Üzümcü Yenimahalle’de sevenleriyle buluştu.

Ankara Tiyatro Günleri’ne ev sahipliği yapan Yenimahalle Belediyesi, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde usta tiyatrocu Levent Üzümcü’yü tiyatro severlerle buluşturdu.

Ünlü tiyatro oyuncusu Üzümcü, tek kişilik müzikal oyunu “Anlatılan Senin Hikayendir” ile seyirci karşısına çıktı. Müzikal, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, eşi Azize Yaşar ve CHP İstanbul Milletvekili Ali Haydar Hakverdi ile pek çok başkentli sanatseveri Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde bir araya getirdi.

KAPALI GİŞE GÖSTERİ

2 bin kişilik salonu hınca hınç dolduran Başkent seyircisi aynı anda bir çok duyguyu bir arada yaşatan “Anlatılan Senin Hikayendir” müzikalini ilgiyle izledi. Adeta soluksuz izlenen müzikal, Ege Denizi’nin sakin yaşantısından kesitlerde sunarken tiyatro severler tarafından yoğun ilgi gördü. Tiyatro severler, gösteriden büyük memnuniyet duyduklarını belirttiler.

ÇAMKÖY’ÜN HİKAYESİ

İzleyiciler tarafından ilgiyle izlenen Müzikal, Bergama Çamköy’de nüfus mübadelesinin izlerini yansıtan olayları konu alıyor. Çamköy’de mübadele yüzünden yitirilen aşkları ve hayatları, Mehmet Dayı ve Adriana’nın hikayesini, Girit’ten Ayvalık’a Ayvalık’tan Girit’e uzanan bir masalı, Stafili İbrahim ile Fenerci Ahmet’i ve bir gemi faciasının ardından Yunanistan’da birbirine kavuşan iki kardeş Denizci Barış ile Niko’nun hikayelerini konu alıyor.

YAŞAR’DAN ZEYBEK GÖSTERİSİ

Müzikal, toplumsal değişim ve dönüşüme dikkat çekmek amacıyla, iyi ve kötü kavramından otoriterizme kadar pek çok konuya ilişkin mesajlar da içeriyor. Birbirinden farklı hikayelerle seyirci tarafından yoğun ilgi gören oyunu eşi ile birlikte izleyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Üzümcü’nün davetiyle zeybek oynayarak oyuna dahil oldu.

FACEBOOK YORUMLARI

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.