Üzülmez’in transfer tepkisi

149

Gençlerbirliği Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez’in, daha önce takıma katılan Milinkoviç konusunda olduğu gibi; Sıbistan’ın Radnic Surdulica takımında oynayan Ganalı futbolcu Samuel Kwame Owusu’nun transferine de sıcak bakmadığı iddia ediliyor.

Transfer döneminde Dajlma Campos’u, elinde tutamayan ve oyuncuyu PAOK’a kaptıranGençlerbirliği’nde, Milinkoviç’ten sonra Samuel Kwame Owusu’nun transferinin teknik ekibin isteği dışında gerçekleştiği, Teknik Direktör İbrahim Üzülmez’in de bu duruma tepki gösterdiği ve başkan ile arasında bir kez daha gerginliğin yaşandığı ileri sürüldü.

Gençlerbirliği, iç transferde Ante Kulusiç ve Ferhat Görgülü ile sözleşme yenilerken,Mersin İdmanyurdu’ndan kaleci Nihat Şahin ile anlaştı.

Gençlerbirliği Kulübü Genel Sekreteri Sinan Gürsoy, transferle ilgili yaptığı açıklamada, 20 yaşındaki Ganalı futbolcunun geçen sezon Sırbistan’da “yılın yabancısı” seçildiğini belirtti. Dün sağlık kontrolünden geçen genç sporcu ile 3 yıllık anlaşma yaptıklarını belirten Gürsoy, Kwame’nin bonservisine 200 bin avro ödendiğini ifade etti.