Uzman çavuşu yaralayan iki terörist yakalandı

0
176

Erzurum’da uzman çavuşu yaralayan iki bölücü terörist yakalandı.
TSK’nın internet sitesinden verilen bilgiye göre Erzurum-Bingöl kara yolunu Bingöl / Karlıova Çukurtepe mevkiinde kesen Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerin ateş etmesi sonucu bir Uzman Çavuş yaralandı. Kaçan teröristlerin yakalanması için bölgede operasyon başlatılırken dün meydana gelen olaya karıştığı belirlenen Bölücü Terör Örgütü mensubu iki terörist Erzurum / Çat girişinde yakalandı.
Kilis / Elbeyli Alahan köyünde Suriye’den Türkiye’ye yasa dışı yollardan giriş yapan DEAŞ terör örgütü üyesi iki şahıs yakalandı.
Diyarbakır / Hazro İlçe Jandarma Komutanlığına Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler tarafından silahlı saldırıda bulunuldu. Saldırıya güvenlik güçleri tarafından derhal ateşle karşılık verildi, terörist ateşleri kesildi. Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerin yakalanması için bölgedeki operasyonların devam ettiği belirtildi.
Şırnak / Merkez, Geçitboyu, Hatipler ve Balveren meskun mahallerinde, İl Jandarma komutanlığı tarafından Emniyet Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülen operasyonda, Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlere yardım ve yataklık suçu işlediği tespit edilen şahısların evlerinde yapılan aramada 14 kişi gözaltına alındı. Operasyonda sekiz av tüfeği, 40 av tüfeği fişeği, bir el dürbünü, bir Kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, bir havalı tüfek ve muhtelif malzeme ele geçirildi.

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz