Jamaikalı olimpiyat rekortmeni Usain Bolt’la vatandaşı reggae efsanesi Bob Marley’i kıyaslayan NBC sunucusu sosyal medya kullanıcılarının sert eleştirilerinin hedefi oldu.

Rio Olimpiyat Oyunları’nın 100 metre erkekler finalini birinci sırada tamamlayarak bu branşta üç olimpiyat altınına sahip tek sporcu olan Jamaikalı atlet Usain Bolt’un bu zaferini değerlendiren NBC spikeri Bob Costas’a ‘aşka gelerek’ enteresan bir kıyaslama yaptı. “Tüm reggae hayranlarından özür diliyorum ama Bolt, Marley’i bile geride bıraktı” diyen Costas, bu sözlerinin ardından sosyal medyanın sivri dilinden ‘nasibini aldı.’

Usain Bolt 3. kez olimpiyat şampiyonu oldu

‘SADECE İKİ JAMAİKALI TANIRSANIZ BOLT’LA BOB MARLEY’İ DE KIYASLARSINIZ’

Bir sosyal medya kullanıcısı eleştirisini “Bob Costas, Bolt’la Bob Marley’nin popülerliğini kıyaslıyor. Sadece iki tane Jamaikalı tanırsanız bu olur” sözleri ile dile getirdi.

Başka bir yorumda ise “TANRIYA SAYGISIZLIK. Bob Costas az evvel Jamaika’da Usain Bolt’un Bob Marley’den BÜYÜK olduğunu mu söyledi? O HARİKA ama yapmaaaaa #SOYTARILIK” ifadeleri kullanıldı.

Sosyal medyada paylaşılan bir başka mesajda da “Size garanti veririm ki Bob Costas, ‘No Woman No Cry’ın Wyclef versiyonunu, Bob Marley versiyonundan daha fazla seviyordur” denildi.

© REUTERS/ DOMINIC EBENBICHLER Usain Bolt 3. kez olimpiyat şampiyonu oldu
© REUTERS/ DOMINIC EBENBICHLER Usain Bolt 3. kez olimpiyat şampiyonu oldu

BOLT: BEN ÖNEMLİ BİRİYİM, HERKES BENİ SEVİYOR

Bolt’un “Ben önemli biriyim, herkes beni seviyor ve bana göre Bob Marley’le kıyaslanmak her şeyi gösteriyor” sözleri ise bu karşılaştırmadan rahatsız olmadığını ortaya koyuyor.

ONE LOVE’IN USAIN BOLT VERSİYONU

Bu arada kimileri Bolt’la Bob Marley’nin popülaritesini kıyaslasa da Jamaika sporunun efsanesi olmaya aday Bolt’un müzikteki yeteneğinin reggae efsanesi Marley’le karşılaştırılamayacak bir durumda olduğu ortaya çıktı.

Rio’da 200 metre erkekler yarı finalinin ardından kendisine mikrofon uzatan Brezilya televizyonu Globo TV. ‘Bir küple şarkı söyleme’ teklifini geri çevirmeyen Bolt, Bob Marley’nin One Love isimli şarkısını söyledi. Ancak Bolt’un hiç duraksamadan yerine getirdiği bu istek izleyenlere ‘Bolt’un bile başarılı olmadığı bir konu varmış’ dedirtti.

FACEBOOK YORUMLARI