Ünlüler oltayla balık tuttular

0
745

Engelsiz Yaşam Vakfı’nın organizasyonunda ünlü isimler engelliler ile bir araya gelerek oltayla boğazda balık tutma keyfi yaşadılar. “Ünlüler ve Engelliler Balık Tutma Etkinliği”nde her ünlü isim yanına aldığı bir engelli ile birlikte amatör balıkçı olarak boğaza olta attı. 

Engelsiz Yaşam Vakfı ile “Balık Dedektifi” Programı işbirliğ ve Portaxe’in katkılarıyla ünlü isimlerinde katıldıkları “Ünlüler ve Engelliler Balık Tutma Etkinliği” boğazda yapıldı. Baltalimanı Portaxe’in boğaza bakan bölümünde yapılan organisazyon sosyal sorumluluk etkinliği olarak gerçekleştirildi. Türkiye’nin en önemli su ürünleri üreticisi ve sektörünün en büyüğü olan “Kılıç Deniz Ürünleri” ve Türkiye’de avcılık, balıkçılık ve doğa sporları ile ilgili e-ticaret sitesi “Av Deposu”nun sponsorluklarıyla gerçekleştirilen organizasyona Kamuran Akkor, Wilma Elles, oğlu engelli olan Çılgın Sedat, dizi oyuncusu Can Nergis, Ekin, futbolcu Yattara, Hababam Sınıfı oyuncuları ve 2.Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması kraliçesi Aslı Can ve kralı Can Altıntaş katıldılar.

- Reklam -

Engelsiz Yaşam Vakfı başkanı Atilla Kaplakarslan “Bir engelli bireyin bir ünlü ile eşleşip Portaxe’in terasından özgürlüğe atacakları oltalarıyla balık tutma keyfi yaşayacaklar ve günün sonunda kazananlar evlerinde oturmaktan sıkılan engellilerimiz olacaktır” dedi.

Wilma Elles ilk kez olta atmış…

Hayatında ilk kez eline olta aldığını söyleyen Wilma Elles, balık tutmak için oldukça çaba sarf etti. Boğazdan geçerken oltayla balık tutanları hep merak ettiğini belirten sanatçı “Ben şimdi gerçek bir İstanbullu oldum. Boğazda oltayla balık tutmak çok keyifliymiş. Bunu ilk kez yapıyorum. Her İstanbullu bunu mutlaka denemeli” dedi.

İZEV’in(İstanbul Zihinsel Engelliler için Eğitim ve Dayanışma Vakfı ) zihinlerdeki duvarın yıkılması için Selda Bağcan, Funda Arar, Kubat ve Koray Avcı ile birlikte gerçekleştirdiği “Yaşam Hakk – Duvar” klibini sahnede seslendiren İZEV’li engelli çocuklara Wilma Elles de eşlik etti. Organizasyonda engelliler ve davetlilere balık ekmek ikram edildi.

Destek veren kuruluşlar GİSBİR (Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği), Akfen Su, Mercan Promosyon, Remixon (balık av malzemeleri), Adem&Havva Cerrahi Tıp Merkezi, Teknoprint, By Aytaç Tecnical Production, Ünlü Selek Hotel, Ufkun Medya’ya ise plaketleri vakıf yönetim kurulu üyeleri tarafından verildi.

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz