Üniversitede yemek yiyen 30 kişi, zehirlenme şüphesiyle hastanelik oldu

0
18
- Reklam -

Salih BÜYÜKSAMANCI- Duygu KARAKOÇ/ KONYA, (DHA)- KONYA Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi’nde öğle yemeği yiyen 30 kişi, mide bulantısı ve baş dönmesi şikayetleri üzerine zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.
KTO Karatay Üniversitesi’nde, öğrenim gören ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) kampındaki öğrenciler ile akademisyen ve çalışanların da aralarında olduğu 400’e yakın kişi, öğle yemeği yedi. Bulgur ve pirinç pilavları, salata ve ciğerin bulunduğu yemekleri yiyenlerden bazılarında mide bulantısı ve baş dönmesi şikayeti başladı. 30 kişi, zehirlendikleri şüphesiyle ambulans ve üniversitenin servis araçlarıyla kentteki çeşitli hastanelere kaldırıldı. Tedaviye alınan kişilerin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.
‘NUMUNE ALINDI, İNCELENİYOR’
Rektör Prof. Dr. Bayram Sade, yaptığı açıklamada, “Kendi öğrencilerimiz, akademisyenlerimiz, kamp yapan öğrenciler ve personelimiz olmak üzere birçok kişi yemek yedi. Bunların içinde 30 kişi yemekten zehirlendikleri şüphesiyle hastaneye kaldırıldı. Sağlık durumları iyi olduğu belirtildi. Halk Sağlığı da yemeklerden numune aldı. İncelemeler devam ediyor” dedi.

FOTOĞRAFLI

- Reklam -

- Reklam -