• Haberler
Ana Sayfa Eğitim Haberleri Üniversite öğrencileri e-bülten yayınlarına başladı

Üniversite öğrencileri e-bülten yayınlarına başladı

-

 İstanbul Gelişim Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler öğrencileri Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek e-bülten yayınlarına başladı. Ayda bir yayınlanması planlanan e-bültenin ilk sayısında bölüm öğrencileri Dilara Acer, Burcu Demir ve Ebru Çelik, Türkiye’nin dış politikası üzerine değerlendirmelerde bulundu.

İGÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü mezun öğrencilerinden Dilara Acer, e-bültende “Reform Eylem Grubu” üzerinden Türkiye ilişkilerini değerlendirdi. İGÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü yüksek lisans öğrencisi Burcu Demir  “Suriye Politikasında İdlib Meselesi”, İGÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler öğrencisi Ebru Çelik ise “Türkiye’nin Hudut Komşusu Suriye” başlıklı yazıları ile e-bültende yer aldı.

- Reklam -

ÖĞRENCİLER TARAFINDAN HAZIRLANAN İLK E-BÜLTEN 

İstanbul Gelişim Üniversitesi Siyasal ve Sosyal Uygulama ve Araştırma Merkezi  (İGÜSAM) Müdürü ve İGÜ Politik Analiz Topluluğu (İGÜPAT) E-Bülteni Editörü Dr. Öğr. Üyesi Alihan Limoncuoğlu, e-bültenlerin Türkiye’de öğrenciler tarafından hazırlanan ilk e-bülten olma özelliği taşıdığını söyledi. 

İGÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler öğrencileri ile bir ilke imza atmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Dr. Öğr. Üyesi Alihan Limoncuoğlu, “Öğrencilerimizi olaylara analitik bir gözle bakmaya, yorumlarda bulunmaya her zaman teşvik ediyoruz. Öğrencilik yıllarında e-bültenlere yapacakları katkı ile ifade güçlerini geliştirmelerine, olanak sağlıyoruz. Bu doğrultuda da yaptığımız çalışmayı hayata geçirdik ve bu sayede bir ilke de imza atmış olduk. Ayda bir yayınlanmasını planladığımız e-bültenlere İstanbul Gelişim Üniversitesi web sitesi üzerinden herkes erişebilecek” ifadelerini kullandı.

- Reklam -

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

Güncel Haberler

Danıştay’ın Son Kararı İle Naylon Fatura Yaygınlaşır Endişesi!

Vergi inceleme elemanları tarafından mükelleflerin defter ve belgelerin incelenmek için istemeleri halinde mükellefler vergi ödevleri gereği ibraz etmek zorundadırlar.

Türk tipi başkanlık sistemi

Özellikle yandaş basın, Tayyip Erdoğan için BAŞKAN sıfatını kullanmaya devam ediyor. Ben şahsen CUMHURBAŞKANI sıfatının daha uygun olduğunu düşünüyorum.

Bilgi çağı nedir?

Dünya gezegeninde yaşayan canlılar arasında hiç şüphe yoktur ki insan en gelişmiş türdür ve gezegendeki canlı türleri arasında piramidin en üst basamağında yer almaktadır.

Kefere Sarraf ve Eski Kudüs Kadısındaki Alacağı

1808 yılının Eylül ayı. İstanbul sarrâflarından (banker) bir gayrımüslim, eski Kudüs kadısı Paşmakçızâde Nâkid Efendi’ye verdiği 4.280 kuruş alacağını bir türlü tahsil edemiyordu.

Dünyaca ünlü modele dudak uçuklatan hediye

Dünyaca ünlü rapçi Travis Scott, geçtiğimiz gün 22'nci yaşını kutlayan sevgilisi Kylie Jenner'a dudak şeklinde bir kolye hediye etti.

Türkiye’nin son 119 yıllık istatistikleriyle deprem gerçeği

Türkiye'de son 119 yılda meydana gelen ve resmi kayıtlara göre 86 bin 456 kişinin hayatını kaybettiği depremler, yıkıcı etkiyi gözler önüne seriyor.

Bu Haberler Kaçmaz

Bunları da beğenebilirsinBenzer Haberler
Tavsiye Ederiz