Ünal Zorer ‘den jürileri mest eden ikinci albüm

0
653

On yıl önce sunuculuğunu Beyazıt Öztürk’ün yaptığı “Bu Toprağın Türküsü” adlı müzik yarışması programında birinci olan Ünal Zorer, ikinci albüm heyecanını yaşıyor. Halk müziği tarzındaki yeni albümü ile beğeni kazanan genç sanatçı şarkılarıyla fark yaratıyor…

Vanlı sanatçı Ünal Zorer 2002 yılında TRT’nin düzenlediği ses yarışmasında Güneydoğu Anadolu Bölge birincisi oldu. Ardından da 2006 yılında Beyazıt Öztürk’ün sunuculuğunu yaptığı jürisinde Arif Sağ, Levent Kırca, Pakize Suda, ve Ali Atıf Bir’in bulunduğu Kanal D‘de yayınlanan “Bu Toprağın Türküsü” adlı müzik yarışması programının birincisi oldu.

Doğan Müzik Company firmasından Samsun Demir ve Arif Sağ’ın desteğiyle programın ismini taşıyan, “Bu Toprağın Türküsü” adlı ilk solo albümü ile müzik dünyasına ismini yazdırdı. Yarışma boyunca söylediği türkülerle jüri üyelerinin büyük beğenisini kazanan sanatçı, kendisini sadece müzik alanında göstermekle de kalmadı. Plato Oyunculuk Akademisi’nde Ayla Algan, Burak Aksak, Murat Şenol gibi isimlerden oyunculuk, seslendirme ve diksiyon eğitimi alarak birçok dizi ve tiyatro projesinde yer aldı.
Müziğe akademik olarak İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü’nde devam ederek eğitimini tamamladı. Ardından da İstanbul Büyükşehir Belediyesi Orkestralar Müdürlüğü Halk Müziği Topluluğu’nda ses sanatçısı ve sunucu olarak görev yaptı.

- Reklam -

Yeni albümü çıktı…

İlk solo albümünden on yıl sonra “Aşkın Denizi” adlı albümünü kısa bir süre önce piyasaya çıkartan ve toplam on iki eserden oluşan çalışmasında halk müziğinin usta isimleri sazlarıyla eşlik ettiler. Ünal Zorer “Bu albümde fark yaratmaya çalıştım. Yarışmalarda jüriler daha sonrasında da sesimi dinleyen herkesten büyük övgü ve beğeni aldım. Beni dinleyenlerin çok daha fazla keyif yaşaması için bu albümde üç ayrı stüdyoda yapılan kayıtlarda farklı bölgelerden anonim halk türkülerini büyük bir titizlik içinde seslendirdim” dedi. Albümün ilk klibini “Ayrılık Çelengi” adlı türküye çeken sanatçı, geçtiğim günlerde “Golden City Awards” ödül töreninde yılın sanatçısı ödülüne layık görüldü.

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz