Uluslararası Mistik Müzik Festivali’nin bu yıl 12’ncisi gerçekleştirilecek

0
319

Hazreti Mevlana’nın doğum yıl dönümü etkinlikleri kapsamında bu yıl 12’ncisi düzenlenecek Uluslararası Mistik Müzik Festivali, 8 farklı ülkeden sanatçı ve müzik topluluğunun katılımıyla 22-30 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek.
İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çıpan, bir otelde düzenlediği basın toplantısında, bu yıl 12’ncisi düzenlenecek Konya Uluslararası Mistik Müzik Festivali hakkında bilgi verdi.
Etkinliğin, alanında dünyada en saygın festivallerden biri olarak gösterildiğini belirten Çıpan, Hazreti Mevlana’nın sözle ifadesi mümkün olmayan sınırsız aşkına, bütün insanlığı kucaklayan tevazu ve hoşgörüsüne layık bir anma programı hedeflediklerini söyledi.
22-30 Eylül tarihlerinde Konya Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi’nde düzenlenecek festival kapsamında, sergi ve konferansların da yer alacağını belirten Çıpan, festivalin ücretsiz ve halka açık olacağını dile getirdi.
2004 yılından bu yana 800’ün üzerinde yabancı sanatçıyı ağırladıklarını kaydeden Çıpan, “Biz sadece Müslüman ülkeler tasavvuf müziği festivali yapmıyoruz. Bu bir mistik müzik festivali. Dolayısıyla hem dünyanın farklı coğrafyalarından hem de farklı inançlara mensup önemli sanatçı ve toplulukları davet ediyoruz. Festival, Hazreti Mevlana’nın doğum yılı etkinlikleri kapsamında gerçekleştiriliyor. Bu bir müzikal eğlence değil, bir mistik müzik festivalidir” diye konuştu. (AA)

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz