Ulucanlar’da anılar ölümsüzleşiyor

0
177
- Reklam -

Ankara’daki en önemli müzelerin başında gelen Ulucanlar Cezaevi Müzesi, hediyelik eşya bölümüyle de ilgi çekiyor. Ulucanlar Cezaevi’ni ziyaret eden vatandaşlar, müzeyi gezdikten sonra soluğu hediyelik eşya bölümünde alıyor. Binlerce kişi, Ulucanlar Cezaevi Müzesi’ndeki tarihi yolculuğunu aldıkları hediyeler ve hatıra eşyalarıyla ölümsüz hale getiriyor.

Açıldığı günden bu yana yaklaşık 500 bin kişinin ziyaret ettiği Ulucanlar Cezaevi Müzesi, hediyelik eşya bölümüyle de vatandaşların ilgi odağı… Bu bölümde yer alan ürünlerin birçoğu mahkûmlar tarafından yapılıyor. Mahkûmların oltu, kuka ve akikten yaptıkları tespihler görülmeye değer… Hediyelik eşyalar arasında bardaklar, kitap ayraçları, masa örtüleri, anahtarlıklar, yelkenli gemiler de var. Dut ağacından yapılan kuş kafesleri ise en dikkat çekici ürünlerin başında geliyor. Tarih sayfalarında yolculuk yapan vatandaşlar, buradan aldıkları hediyelerle anılarını hep taze tutuyor.
Altındağ Belediyesi olarak tarihi değerleri korumayı görev edindiklerini söyleyen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Ulucanlar Cezaevi Müzesi’nin Ankara için önemli bir simge olduğunu bir kez daha vurguladı.
Müzenin binlerce kişi tarafından ziyaret edilmesinin hem tarih hem de kültür adına çok sevindirici olduğunu söyleyen Başkan Tiryaki “Gelen ziyaretçilerin buradan bir hatırayı yanlarından götürmeleri için hediyelik eşya bölümümüz de var.
Burayı ziyarete gelenler satın aldıkları hatıra eşyalarla ziyaretlerini ölümsüzleştirebilirler.” dedi.

- Reklam -
- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz