• Güncel
  • Haberler
Ana Sayfa Güncel Haberler Ulaşım çileye dönüşecek

Ulaşım çileye dönüşecek

-

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından 2 Temmuz’da kazma vurularak başlatılan ulaşım  projelerinden Bakanlıklar Kavşağı, Dikmen Kepekli,  Akköprü Kavşağı, Gölbaşı geçişive Türk Telekom U Dönüşü kavşağı düzenleme çalışmaları trafiğişimdiden çekilmez hale getirdi.

8 Haziran’da Okulların kapanmasından sonra başlamayan inşaatlar 2 Temmuz’da başladı, Bu gecikme projelerin de geç tamamlanmasına neden oluyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ulaşım ve trafik projelerinden olan Dikmen Kepekli, Akköprü Kavşak ve Türk Telekom U Dönüşü düzenleme çalışmaları 2 Temmuz’da kazma vurularak başlatılmıştı. Eş zamanlı olarak başlatılan çalışmalar aralıksız sürse de kısa süre sonra açılacak okullardan dolayı trafiğin daha da çekilmez hale gelmesi bekleniyor.

Vatandaşlar çalışmaların geç başlamasına tepki göstererek “Okulların açılmasına neredeyse bir hafta kaldı. Bu çalışmalar neden okullar tatile girince başlatılmadı. Şimdi okulların açılması ile birlikte çekilmez olan trafik çileye dönüşecek” diyerek sitemlerini dile getirdiler 

Ankara’nın ana arterlerinden olan Bakanlıklar Kavşağı , Konya yolu, Akköprükavşağı,Türk Telekom U Dönüşü  ve Gölbaşı geçişi çalışmaları trafiğinaltüst olmasına yol açarken vatandaşları da canından bezdirdi. Okulların kısa süre sonra açılacak olması da trafiğin nasıl bir hal alacağı konusunda soru işaretlerini beraberinde getirdi.

- Reklam -

8 Haziran’da okulların kapanmasına rağmen çalışmaların 1 ay gibi geç başlaması tepki çekerken bu güzergâhları kullanan vatandaşların büyük sıkıntı yaşaması da kaçınılmaz görünüyor. Projelerin ne zaman biteceği hakkında kesin bilgi verilmese de, Ankara Büyükşehir Belediyesinin internet sitesinde Sonbaharda biteceği belirtiliyor.

Çalışmalar başlamadan önce Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada,’ Eğer bir mani çıkmazsa her üç kavşak çalışmasını da Sonbahara kadar bitirmeyi hedefliyoruz’ denilmişti.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna Belediyenin internet sitesinde şu açıklamayı yapmıştı;

Çalışmalar nedeniyle yaşanan problemlerden dolayı özür diliyoruz fakat daha rahat bir Ankara trafiği için bu çalışmaları yapmamız şart.Bir vatandaşımız dahi trafikte problem yaşasa biz üzüntü duyuyoruz.

- Reklam -
Ali Baran Fayık
Ali Baran Fayıkhttps://sonsoz.com.tr
Üniversite idealim olan bölüm için Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünü kazandım ve mezun oldum. Kırıkkale Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 3. sınıf Öğrencisiyim., Sonsöz gazetesinde yazdığım yazılarla ve haberler ile karşınızdayım.

Güncel Haberler

İdlib, Dolar ve Ekonomi

Son günlerdeki gelişmeler baş döndürücü şekilde devam ediyor.

Sıkı para politikasının sonu mu?

İktidar tarafından açıklanan son kararlar bende iktidarın sıkı para politikaları uygulamasından vazgeçtiği ya da vazgeçmek zorunda kaldığı izlenimini doğuruyor.

Aselsan’dan tarihi sipariş rekoru

ASELSAN'ın bakiye sipariş tutarı 10,2 milyar doları aşarak tarihi zirve seviyesine ulaştı.

Kıkırdak hasarı olan hastalara nakil umudu

Karaciğer ve böbrek nakillerinde olduğu gibi organlarını bağışlayan donörün kıkırdağı, ihtiyacı olan hastalara nakledilebiliyor.

Anne adayları hazır gıdalardan uzak durmalı

Memorial Kayseri Hastanesi Tüp Bebek Merkezi’nden Doç. Dr. Semih Zeki Uludağ, tüp bebek sürecindeki anne adaylarına beslenme konusunda uyarılarda bulundu.

Başkent’te rögar kapakları yenileniyor

ASKİ Genel Müdürlüğü, Başkent’in bulvar, cadde ve sokaklarında bulunan kanalizasyon baca kapaklarını (rögar) yeni tasarım rögar kapaklarıyla değiştirmeye başladı.

Bu Haberler Kaçmaz

Bunları da beğenebilirsinBenzer Haberler
Tavsiye Ederiz