Ukrayna ’nın sürgündeki eski yöneticileri birbirine düştü

0
185

Ukrayna’da geçen yılın Şubat ayında patlak veren ihtilalden sonra ülkeyi terk etmek zorunda kalan Ukrayna eski Başbakanı Nikolay Azarov, aynı siyasi partiye mensup olduğu ve ihtilalden sonra Rusya’ya kaçan eski Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç’in hapis cezasına çarptırılması gerektiğini söyledi.
Moskova’da sürgünde bulunan Bölgeler Partisi mensubu eski bakan ve milletvekilleri ile birlikte “Ukrayna’nın Kurtuluşu Komitesi”ni kurduklarını açıklayan eski Başbakan Nikolay Azarov, düzenlediği basın toplantısında, eski Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç’in hapis yatması gerektiğini dile getirdi.
Kendisinin uzun yıllar Yanukoviç’le birlikte çalıştığına değinen Azarov, Yanukoviç’in önceki dönemlerdeki hali ve daha sonrasındaki durumu arasında büyük farkların olduğunu, Yanukoviç’in iki ayrı dönemde iki ayrı kişi olarak ortaya çıktığını ifade etti. Kendilerinin Ukrayna’nın Kurtuluş Komitesi olarak Yanukoviç konusunu görüştüklerini belirten Azarov, sonuçta, eski Cumhurbaşkanı Yanukoviç’e çok yakın kişileri komiteye almamaya karar verdiklerini kaydetti.

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz