Uçurtma Çocuk Dergisi’nin 22. sayısı yola çıktı

65

Nisan-Mayıs sayısı temasını “Aziz Nesin” e ayıran Uçurtma dergi; birbirinden eğlenceli sayfalarıyla okurlarına uçuyor.

Uçurtma Çocuk dergisinin 22. sayısı çıktı. “Sıkılmak yok, Uçurtma var” diyenlerin dergisi Uçurtma yine birbirinden renkli, eğlenceli, zihin açan sayfalarla dolu. Son sayısı 2. yaş gününe özel hazırlanan Uçurtma Dergi; baharı müjdeleyen oyunların, etkinliklerin yanı sıra çocuklar için ayrı yeri olan Aziz Dede’ye de saygı duruşunda bulunuyor. Dünyanın tüm çocuklarını çok sevdiğini her fırsatta dile getiren Aziz Nesin ile tanışmak için bir buluşma ayarlayan dergi çocuklara şöyle sesleniyor:

“İyi insanlar yetiştirmek için kurduğu Nesin Vakfı’ndaki çocukların Aziz Dede’si bir gülmece yazarı ve sana anlatacağı bir sürü hikaye var. Bu sayıda hayatı, yazdığı kitaplar, çıkardığı dergiler, arkadaşları, Nesin Vakfı hakkında ipuçları bulacaksın. Eğer bu ipuçlarını takip edersen onun çocuklar için düşlediği dünyanın kapısını aralayabilirsin.”
Uçurtma Çocuk dergisi aynı zamanda bilimi, yaşamı, hakları, sanatı ve sağlığı ele almaya devam ediyor. “Sen de yap” köşesi, hikayeler, bulmacalar, labirentler ve çeşitli oyunlar da dergide mevcut. Uçurtma’nın 22. sayısının içeriği ise şöyle:
“Dersler uzun teneffüsler kısa” serzenişini albüm ismi yapan Şubadap Çocuk’un yeni albümündeki şarkıların hikayelerinin ve bu hikayeler için resimlenen müzik sayfası.
Baharın gelişiyle bedenimizdeki farklılıklar ve uyku düzenimizin konu edildiği sağlık sayfası.
Aziz Nesin’in çocukluğundan yetişkinliğe hayat öyküsü.
Aziz Nesin’in kendi kaleminden “Uçurtma Savaşçıları” hikayesinin yer aldığı edebiyat sayfası.

Aziz Nesin’in soyadının hikayesinin yer aldığı tanıtım sayfası.
Marko Paşa’nın çocuklara tanıtıldığı tarih sayfası.
Uçurtma yapım tarifinin olduğu etkinlik sayfaları.
Madagaskar Adası’nın tanıtıldığı ekoloji sayfası.
Ve bir dolu eğlenceli etkinlik ile Uçurtma Çocuk Dergisi, çocuklarla buluşmak için can atıyor!