Ankara’nın 25 ilçesinin en ünlü yeri ressam  Hüseyin Sartaş  tarafından ” Tuvalimde Ankara ” projesi ile yağlı boya tablo haline getiriliyor…

Ankara’nın 25 ilçesinin Mülki amirlerinin ve yerel yöneticilerinin iştirakleri ve destekleri ile yapılacak etkinlik Ankara Kalesi Atpazarı Sanat sokağında 9 Nisan 2016 tarihinde yapılacak.Etkinlik kapsamında Naif ressam Hüseyin Sartaş tarafından Ankara’nın 25 ilçesini simgeleyen özellikli yerlerin resimleri ile hazırlanan “Tuvalimde Ankara” resim sergisi de açılacak. Bu etkinliğin organizasyonu daha önce kendisi de yerel yöneticilik yapmış şimdilerde Ankara Kalesi sanat sokağında oğluna ait “Emin Antik Sanat Galerisi” işletmeciliği yapan İbrahim Terzioğlu tarafından yapılmakta.

Tuvalimde Ankara

Proje kapsamında Elmadağ belediye başkanlığına ziyarette bulunan heyet başkan Gazi Şahin’e günün anısına tablo hediye etti. Heyette proje yürütme kurul başkanı İbrahim Terzioğlu, Naif ressam Hüseyin Sartaş ve Uluslararası ödüllü fotoğraf sanatçısı Recep Peker Tanıtkan’da vardı. Ressam Hüseyin Sartaş, daha önce TRT tarafından yayınlanan ve bakanlıkça desteklenen ‘’ Tuvalimdeki Türkiye” projesini yürütmüştü. Ankara ilçelerinin mülki amirlerinin, Yerel yöneticileri ile birçok kurum ve kuruluşun bürokratlarının da katılacağı etkinlik hakkında açıklamalarda bulunan Terzioğlu “ Ülkemizin ihtiyacı olan birlik ve beraberlik mesajını inşallah bu etkinlik ile yakalayacağız. Bugün için hepimize düşen görevler var.

Unutmamalı ki sanatın olmadığı yerde kaos olur. Sanat ve Kültür kabul görmediği toplumlardan uzaklaşır. Bu toplumlarda kargaşa kaçınılmazdır” dedi. Etkinlik kapsamında naif ressam Hüseyin Sartaş’a her ilçeden simgeleşmiş bir mekan yada olayı tuvale yansıtmasını planladıklarını ve bu tabloların 9 Nisan’da Ankara Kalesi Atpazarı, sanat sokağında Emin Antik Sanat Galerisinde sergileneceğine değinen İbrahim Terzioğlu “ Ankara’lı sanat severlerin bu sergiye büyük ilgi göstereceğinden son derece ümitliyim. Bu etkinliği gelecek yıllarda da sürdürmek ve gelenekselleştirmek arzusundayız”.

FACEBOOK YORUMLARI

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.