TÜSİAV 27’İNCİ YAŞINI KUTLADI

0
181
- Reklam -

Türk Sanayici ve İş adamları Vakfı (TÜSİAV), 27’inci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Gazeteciler Cemiyeti’nde bir resepsiyon düzenledi.

ESMA ALTIN- TÜSİAV’ın 27’İNCİ kuruluş yıl dönümü kapsamında Ankara’da Gazeteciler Cemiyeti’nde bir resepsiyon düzenlendi. TÜSİAV Yönetim Kurulu üyeleri, STK temsilcileri, siyasi aktörlerin ve basın mensuplarının katılımıyla gerçekleştirilen resepsiyonda TÜSİAV Yönetim Kurulu Başkanı Veli Sarıtoprak, 27 yıldır aynı yolda ülke ve milleti için çalışan, her türlü koşulda çalışmalarına, faaliyetlerine ara vermeden ülkenin daha ileriye gitmesi için aynı yolda ilerlemeye devam ettiklerini söyleyerek bu yolda kendisini yalnız bırakmayan başta Yönetim Kurulu Üyelerine ve kendilerine destek olan herkese şükranlarını sundu.
’27 YILDIR ÜLKEMİZ, DEVLETİMİZ, MİLLETİMİZ İÇİN ÇALIŞIYORUZ VE ÇALIŞMAYA DA DEVAM EDECEĞİZ’


TÜSİAV Yönetim Kurulu Başkanı Veli Sarıtoprak, 27 yıldır her koşulda, her zorlukta ülkenin ve milletin menfaatleri için çalıştıklarını belirterek, şunları dile getirdi; “Bana güvenen, vakti ve nakdini amaçlarımız doğrultusunda harcayan arkadaşlarımıza minnettarım. 27 yıl boyunca büyük yardımlarda bulunarak sellerde, depremlerde hep halkımızın yanında olduk. Maddi ve manevi desteklerimizi her zaman taşıdık, onlara ulaştırdık. Pek çok çocuğumuza eğitim yardımı yaptık, burslar verdik. Kadın kolları başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Büyük emekleri, çalışmaları oldu. Yüzlerce toplantı, seminer, kurultay düzenledik. Pandemi sürecinde sanal toplantılar düzenleyerek halkımızı aydınlatmaya devam ettik. 27 yıl boyunca 100’e yakın iftar yemeği düzenledik. Çadır iftarlarıyla garip gurebaya, muhtar vatandaşlarımızla oruç açtık. Üniversitelerimizle işbirliği yaptık, toplantılar düzenledik. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) gezileri yaptık. Sincan’da bulunan 1’inci OSB Dijital Dönüşüm Meslek Yüksek Okulu’nun kuruluşuna öncülük yaptık. Durmadan kendimize vazife çıkardık. Takdir edilince değil, taklit edilince başarılı olursunuz. Birçok sivil toplum kuruluşu bizi taklit etti, gurur duyuyoruz.. Biz bu ülke için çalışıyoruz. Bu ülkeye borcumuz ancak biz ölünce biter. Ülkemiz varsa biz varız, devletimiz varsa biz de varız. Şiarımız, Anayasamız bu yönde. Önce devlet, önce millet. Ben Türkiye için ne yapabilirim diyenleri, idealist insanları vakfımızda üye olarak barındırıyoruz. Önce ülkem, önce devletim diyerek buralara geldik. Emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.”
Yaptıkları birçok çalışmaya, faaliyete birlikte imza attıkları çalışma arkadaşları, Yönetim Kurulu üyelerine şükranlarını sunan Sarıtoprak; “Bu törenin hazırlanmasında emeği geçen başta TÜSİAV Başkan Yardımcısı Soydan Levent olmak üzere Yılmaz Doğan’a, Oktay Saygı’ya, Cemil Sedefoğlu’na, Celalettin Solmaz’a, Kadın Kolları Başkanı Füsun Şener’e, Kutlu Tamay’a ve diğer emeği geçen arkadaşlarıma, maddi, manevi katkı sağlayan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

- Reklam -
- Reklam -