Türkiye’yi tanımak için Hollanda’dan geldiler

142

Hollanda’da yaşayan Türk lise ve üniversite öğrencilerinden oluşan 30 kişilik grup, Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

Başbakanlık Yurt Dışı Akrabalar Topluluğu ve Adam Vakfı iş birliği ile organize edilen program kapsamında Kayseri’ye gelen ve Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret eden gruba Genel Sekreter Yardımcısı Kemalettin Tekinsoy tarafından hem Kayseri hem de belediye çalışmaları hakkında bilgiler verildi. Adam Vakfı Başkanı Mehmet Akbulut ise program hakkında bilgiler vererek, “7 gündür Kayseri’deyiz. Ayrıca Kapadokya ve Ankara’ya gittik. Bu proje Başbakanlık Yurt Dışı Akrabalar Topluluğu, Adam Vakfı ve Kayseri Valiliği işbirliği ile gerçekleşti. Bizlere müthiş destek verdiler. Vakfımız 2012 yılından beri aktif olarak çalışıyor. Özellikle evlerinden alınan Türk çocuklarının Müslüman ailelerin yanlarına yerleştirilmesi için çalışmalar yapıyoruz. Bu bağlamda orada yetişen Türk gençlerinin Türkiye ile olan aidiyetini arttırmak ve Türkiye’yi tanıtmak amacıyla bu programı düzenledik” dedi.
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Kemalettin Tekinsoy da Kayseri’nin bölgesinin en önemli şehri olduğunu söyleyerek, “Kayseri, 6 bin yıllık tarihi olan önemli bir ticaret ve sanayi şehridir. Şimdilerde şehircilik, kültür-sanat ve turizm konusunda da öne çıkan yatırımları ile dikkat çekiyor. Sizleri şehrimizde görmekten memnuniyet duyduk” diye konuştu. Ziyarette günün anısına Adam Vakfı Başkanı Akbulut tarafından Genel Sekreter Yardımcısı Tekinsoy’a Hollanda’nın geleneksel ağaç oyma ayakkabısı hediye edildi. (DHA)