Türkiye’nin gururu

0
438

Adenya Otel’de fitnes eğitimi veren ve güreş turnuvalarına hazırlanan başarılı güreşçi Sabri İliş, azmin nelere kadir olduğunu bir kez daha gösterdi.

Türk güreşinin başarılı sporcusu Sabri İliş, Malatya’nın Doğanşehir İlçesi’nin Esentepe Köyü’ndeki evinin çatı katında kendi imkânlarıyla hazırlandığı güreş turnuvalarında şampiyon oldu.

Seyirci olarak katıldığı turnuvalarda şampiyon olarak çıkan başarılı güreşçi Sabri İliş, katıldığı bütün turnuvalardan birinciliği elden düşürmedi.
Profesyonel yardım almadan, kendi imkânlarıyla, yaptığı aletlerle gerek çatı arasında, gerekse seyrettiği videolar ile Güreş sporunu öğrenen İliş, Türk güreşinin geleceği adına büyük umut vaad ediyor.
Taşları çiviyle delip halter yaptı
Tüm yoksulluklara ve olanaksızlıklara rağmen yılmadan turnuvalara hazırlanan başarılı sporcu Sabri İliş, taşları delerek halter yaptı. Kamyonun iç lastiklerinden de kum torbaları yapan İliş, gündüzleri tarlada, geceleri ise evinin çatı katında geç saatlere kadar çalışarak büyük başarılara imza attı.
Bugüne kadar çok sayıda ödül ve madalya alan İliş, KKTC’de düzenlenen Başbakanlık Güreş Turnuvası’nda 60 kg ’da tüm rakiplerini yenerek şampiyon olarak döndü.
Katıldığı bütün turnuvalarda şampiyon oldu
Başarılı güreşçinin bugüne kadar almış olduğu şampiyonluklar ve aldığı kupalardan bazıları şöyle;
KKTC Başbakanlık Güreş Turnuvası Şampiyonluk Kupası
İstanbul Güreş Turnuvası Şampiyonluk Kupası
Ankara Güreş Turnuvası Şampiyonluk Kupası

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz