• Haberler
Ana Sayfa Eğitim Haberleri Türkiye Zeka Oyunları için geri sayım başladı

Türkiye Zeka Oyunları için geri sayım başladı

-

İSTEK Okulları tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan ‘Türkiye Zeka Oyunları’ için başvurular başladı. Lise öğrencilerine yönelik olan Türkiye’nin 18 yaş altı ilk zeka oyunları yarışmasının son başvuru tarihi ise 10 Şubat Pazar.

Başvuruların ücretsiz olarak www.turkiyezekaoyunlari.com adresinden yapılacağı yarışmanın toplam ödülü 35 bin TL olarak belirlendi. Yarışmaya eleme usulüyle Türkiye’nin 81 ilinden öğrenciler katılacak. 11-17 Şubat 2019 tarihlerinde internet üzerinden gerçekleşecek eleme etabının sonrasında her ili temsilen seçilecek öğrenciler 21-22-23 Mart 2019 tarihleri arasında Yeditepe Üniversitesi’nde düzenlenecek final yarışmasına katılacak.

- Reklam -

Final yarışması, kelime oyunları, matematiksel oyunlar, mekanik oyunlar, görsel oyunlar ve genel kategori olmak üzere 5 kategoriden oluşacak. Finale katılacak öğrenciler ve danışman öğretmenleri Yeditepe Üniversitesi’nde renkli etkinliklere katılacak.

Yarışmada ilk üç dereceye giren öğrenciler için ödüller olacak. Her kategorinin birincisi 2 bin 500, ikincisi bin 500, üçüncüsü bin TL alırken; olimpiyatın birincisi 7 bin, ikincisi 5 bin, üçüncüsü ise 3 bin TL kazanacak.

- Reklam -

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

Güncel Haberler

Danıştay’ın Son Kararı İle Naylon Fatura Yaygınlaşır Endişesi!

Vergi inceleme elemanları tarafından mükelleflerin defter ve belgelerin incelenmek için istemeleri halinde mükellefler vergi ödevleri gereği ibraz etmek zorundadırlar.

Türk tipi başkanlık sistemi

Özellikle yandaş basın, Tayyip Erdoğan için BAŞKAN sıfatını kullanmaya devam ediyor. Ben şahsen CUMHURBAŞKANI sıfatının daha uygun olduğunu düşünüyorum.

Bilgi çağı nedir?

Dünya gezegeninde yaşayan canlılar arasında hiç şüphe yoktur ki insan en gelişmiş türdür ve gezegendeki canlı türleri arasında piramidin en üst basamağında yer almaktadır.

Kefere Sarraf ve Eski Kudüs Kadısındaki Alacağı

1808 yılının Eylül ayı. İstanbul sarrâflarından (banker) bir gayrımüslim, eski Kudüs kadısı Paşmakçızâde Nâkid Efendi’ye verdiği 4.280 kuruş alacağını bir türlü tahsil edemiyordu.

Dünyaca ünlü modele dudak uçuklatan hediye

Dünyaca ünlü rapçi Travis Scott, geçtiğimiz gün 22'nci yaşını kutlayan sevgilisi Kylie Jenner'a dudak şeklinde bir kolye hediye etti.

Türkiye’nin son 119 yıllık istatistikleriyle deprem gerçeği

Türkiye'de son 119 yılda meydana gelen ve resmi kayıtlara göre 86 bin 456 kişinin hayatını kaybettiği depremler, yıkıcı etkiyi gözler önüne seriyor.

Bu Haberler Kaçmaz

Bunları da beğenebilirsinBenzer Haberler
Tavsiye Ederiz