Ana Sayfa Yerel Haberler Yaşar Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günleri'ne katıldı

Yaşar Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günleri’ne katıldı

-

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Atatürk Kültür Merkezi’nde EGEM Platformu tarafından düzenlenen 9’uncu Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günleri’ne katıldı.

Türkiye Tanıtım Günleri öncesinde bürokrat, işadamı ve sanayici hemşerileriyle akşam yemeğinde bir araya gelen Yaşar, Afyonlu davetlileriyle sohbet ederek “Doğduğumuz toprakları unutmadan, doyduğumuz topraklara sahip çıkmalıyız” dedi.

gvn_7538

Stantları tek tek gezdi

Katıldığı tanıtım günlerinde ise Ege bölgesine özgü yemeklerin tadına bakan, halk oyunlarını izleyen ve el sanatı, göz nuru ürünleri inceleyen Yaşar, Egenin eşsiz doğasını, turizmini, sanatını, ticaretini, sanayisini, sosyal ve kültürel hayatını tüm yurttaşların görmesi gerektiğini belirtti.

Ayrıca Afyon ve Uşaklı hemşerilerinin anı defterine de duygu ve düşüncelerini paylaşan Başkan Yaşar, Atatürk Kültür Merkezi’nin bahçesinde gösteri yapan Mehter takımını izleyerek “İzmir Marşı” ve “10’uncu yıl Marşı”’na coşkuyla eşlik etti.

Bu Haberler Kaçmaz!

Ay dede hastalığına dikkat

Yüz ve göbek çevresinde yağlanma ile kendisini gösteren ve vücudun fazla kortizona maruz kalmasıyla ortaya çıkan Cushing Sendromu halk arasında ‘Ay dede’ sendromu olarak da biliniyor.